В рамках постійного моніторингу виконання Вірменією зобов’язань перед Радою Європи відбувся візит співдоповідачів Моніторингового комітету ПАРЄ по Вірменії Юлії Льовочкіної та Андрія Ширцеля до Єревану з метою обговорення розвитку демократичних інститутів в країні.

В ході зустрічі з Прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном співдоповідачі Моніторингового комітету обговорили реформування Кабінету міністрів Вірменії, антикорупційні реформи, а також прийняття нового Виборчого кодексу.

На зустрічі з Головою Національних Зборів Вірменії Араратом Мірзояном співдоповідачі обговорили роль парламенту і його контрольну функцію у демократичному розвитку Вірменії, а також порядок денний пріоритетних реформ.

В рамках зустрічі Юлії Льовочкіної та Андрія Ширцеля з Головою Вищої судової ради Вірменії Гагіком Арутюняном обговорювалося питання реформування судової системи Вірменії.

Центральним питанням обговорення з Міністром юстиції Вірменії Артаком Зейналяном і Генеральним прокурором Артуром Саркісовим було прийняття нового Кримінального кодексу і Кримінального процесуального кодексу Вірменії.

В рамках зустрічі з Міністром закордонних справ Зограбом Мнацаканяном співдоповідачі обговорили зовнішньополітичні пріоритети Вірменії, а також необхідність мирного врегулювання Нагірно-Карабахського конфлікту.

У свою чергу, в ході зустрічі з Юлією Льовочкіною і Андрієм Ширцелем Президент Вірменії Армен Саркісян наголосив на важливості зміцнення і розвитку співробітництва Республіки з Радою Європи.

В рамках роботи моніторингової місії ПАРЄ також пройшли зустрічі з Омбудсменом, главами профільних міністерств і відомств, представниками опозиції, громадських організацій і громадянського суспільства.

Результати візиту до Вірменії будуть обговорюватися на засіданні Моніторингового комітету в рамках пленарної сесії ПАРЄ, яка відбудеться в квітні 2019 року.

Нагадаємо, під моніторинговою процедурою ПАРЄ знаходяться 10 держав – Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Грузія, Молдова, Російська Федерація, Сербія, Туреччина та Україна.

Останні записи