В рамках сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи Юлія Льовочкіна взяла участь в обговоренні мовної політики в Україні. У питанні забезпечення мовних прав національних меншин депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, Перший заступник Глави Постійної делегації України в ПАРЄ Юлія Льовочкіна підтримала організаторів проведення дискусії – представників угорської та румунської меншин, зазначивши, що представники російської національної меншини не менше за інших піддаються обмеженню мовних прав в Україні.

«Мовні права належать до основних прав людини. Більш того, належне забезпечення, вільний розвиток і використання мовних прав пов’язано із забезпеченням безпеки і цілісності держави», – повідомила Юлія Льовочкіна за результатами обговорень.

Народний депутат зазначила, що, на жаль, мовна політика в Україні не спрямована на забезпечення прав людини, а служить реалізацією ідеологічних установок окремих політичних груп, не здатних до діалогу з суспільством.

«Більш того, мовне питання в Україні стало передвиборчою технологією діючої влади. Це чітко демонструє і ігнорування рекомендацій Венеціанської комісії по відношенню до Закона «Про освіту», і спроба прийняття нового закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Закон про освіту і мовний законопроект, які зараз знаходяться на розгляді у Верховній Раді України, істотно звужують мовні права національних меншин, що суперечить як Конституції України, так і міжнародно-правовим актам», – підкреслила Юлія Льовочкіна.

«На території України в силу історичних обставин проживає понад 100 національних меншин. Радикалізація мовного питання призводить до того, що не можливо припинити ні існуючі розбіжності, ні запобігти новим в майбутньому», – пояснила народний депутат.

Юлія Льовочкіна вважає, що чинна влада допускається величезної помилки з насильницькою українізацією. Такий підхід не сприяє примиренню і консолідації суспільства, а є додатковою розділовою лінією. Для стабільності, безпеки і цілісності держави необхідний цілком протилежний підхід – інклюзивність і повага прав всіх національних меншин і всіх громадян.

«Я впевнена, що в новому парламенті наша фракція доб’ється відновлення мовних прав для всіх національних меншин в Україні, включаючи і права російськомовної громади», – резюмувала народний депутат.

Останні записи