Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко у кулуарах саміту «Kyiv Global Summit», коментуючи так званий об’єднавчий собор українських православних церков, який було анонсовано на 15 грудня.

«Анонсований Петром Порошенко так званий церковний собор по факту є не об’єднавчим, а роз’єднавчим, адже він тільки поглибить церковний розкол в країні. І найгірше в цьому, що в суто релігійні питання втрутилися політики, зокрема нинішній президент. Чи можливо собі уявити, що президент якоїсь країни, де в Конституції чітко прописано, що церква відокремлена від держави, особисто б анонсував дату проведення церковного собору? Це грубе порушення Основного закону. Церква повинна бути відокремлена від держави, адже якщо політики втручаються в справи церкви, то чекай біди. Абсолютно зрозуміло, що ця тема використовується Петром Порошенко в якості елемента передвиборчої програми, а це несумісні зі справжньою вірою в Бога речі», – заявив Юрій Бойко.

Народний депутат зазначив, що якщо так званий об’єднавчий собор все ж відбудеться, то ніяких позитивних моментів Україні з цього не буде. Навпаки, соціальне напруження в державі тільки зросте. «Я не знаю, чи відбудеться врешті-решт «собор», і що буде на ньому вирішено, але зрозуміло тільки, що це буде фарс, і це буде крок до подальшого роз’єднання країни та посилення релігійного конфлікту. Виходячи з проекту статуту нової церкви, який було опубліковано в ЗМІ, ми не отримаємо ніякої справжньої автокефалії – буде згортання вже навіть існуючої самостійності, перепідпорядкування наших церков Стамбулу. Все це дуже негативно відіб’ється на Україні та нашому суспільстві. На жаль, нинішні можновладці забувають, що в країні є дуже багато проблем нагальних, проблем, які їм потрібно якомога швидше вирішувати, а церковні проблеми повинні вирішуватись самими церковними діячами», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи