Відсутність чіткої стратегії розвитку хімічної промисловості, її держпідтримки і прозорих правил для інвестицій – призвели до того, що вітчизняний хімпром увійшов в період стагнації і глибокої кризи. При цьому втрачаються внутрішні ринки, зростає імпорт, все це ставить під загрозу продовольчу безпеку країни і її залежність від зарубіжних постачальників добрив. Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко під час робочої поїздки на Черкаський «Азот».

«Нинішня влада не робить ніяких заходів для підтримки виробників вітчизняних хімдобрив. Вони поставлені в неконкурентні умови в порівнянні зі своїми зарубіжними колегами. Це призводить до того, що Україна поступово перетворюється на країну, здатну виробляти і продавати тільки хімічну сировину, хоча технічно, технологічно і кадрово – цілком здатна виробляти повноцінну продукцію», – зазначив Юрій Бойко.

За словами політика, створюються нестерпні умови для вітчизняних хімпідприємств в результаті “схем” і зловживань.

«Для багатьох підприємств хімпрому газ – це не тільки енергоносії, а й сировина. Але при цьому газ українського видобутку пропонується хімікам за цінами на чверть дорожче імпортного. Замість створення довгого ланцюжка доданої вартості – галузь штучно садять на голодний пайок, стримуючи темпи зростання виробництва. Підприємства зупиняються, йдуть кваліфіковані фахівці, яких потрібно готувати кілька років. При цьому втрачаються внутрішні ринки, багаторазово зростає частка імпорту – він вже більш ніж в 5 разів перевищує експорт. А це вже ставить під загрозу продовольчу безпеку країни і її залежність від зарубіжних постачальників добрив. Це неприпустимо», – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що спільно з колегами і фахівцями-хіміками вже розроблена Стратегія розвитку хімічної галузі до 2030 року, яка передбачає виведення галузі із затяжної кризи.

«Ми маємо намір надати держпідтримку, спрямовану на розширення закупівель вітчизняної продукції хімічної промисловості, забезпечити здешевлення кредитів для підприємств хімпрому. Також необхідно навести порядок з залізничними перевезеннями і тарифами на них. Забезпечення стабільної роботи підприємств галузі, стимулювання і розширення експорту дадуть збільшення рентабельності виробництва, забезпечать зростання прибутку і створять заділ для зростання зарплат. Хімічна галузь може і повинна стати успішною!» – заявив Юрій Бойко.

Останні записи