Ситуація із несплатою за житлово-комунальні послуги найближчим часом може стати катастрофічною. Влада забрала у більшості людей субсидії, а тарифи при цьому продовжує підвищувати. Комунальні борги потрібно списати.

Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив у середу, 6 лютого, під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради.

Він підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає категорично проти збільшення тарифів і вимагає їх зниження.

«Стан з оплатою за ЖК-послуги став важким вже з минуло осені. А з першого листопада відпобулося ще підвищення цін на газ на 23%. Це призвело до того, що вже зараз четверо з десяти українців невзмозі  сплачувати за комунальні послуги», – зазначив опозиційний політик.

Він підкреслив, що причина неплатежів полягає не лише в підвищенні ціни на газ, а також і в рішенні уряду щодо позбавленні субсидій значної кількості громадян.

«2,5 млн домогосподарств втратили субсидії через рішення влади. А щодо запропонованої владою монетизації, то це афера: людям дадуть один раз кошти, а борги ще більше зростуть», – підкреслив Юрiй Бойко.

Він повідомив про законодавчу ініціативу ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ щодо списання боргів за житлово-комунальні послуги.

«Ми зареєстрували законопроект №9527 про списання заборгованості громадян за ЖК-послуги. Люди не можуть платити за цими космічними тарифами. Українці заборгували понад 50 млрд грн. Цей тягар потрібно ліквідувати і встановити нормальний тариф і дати субсидії тим, хто сам заплатити не може. Люди повинні мати можливість користуватися благами цивілізації, а не переходити знову на дрова», – наголосив засновник ОПОЗИЦІЙНО ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Нагадаємо, що заборгованість за комунальні послуги з 2013-го року до листопада 2018-го року зросла у 4 рази: від 12 млрд до 47,7 млрд грн.

За даними Державної служби статистики України, у листопаді 2018 року встановлено історичний рекорд за темпами збільшення боргу за житлово-комунальні послуги за один місяць – на 7,8 млрд грн.

Останні записи