Про це в ході робочої поїздки до села Слободище Житомирської області заявив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

Опозиційний політик зазначив, що своїм завданням він бачить допомогу саме дрібним і середнім фермерським господарствам. «Не великим агрохолдингам, а саме тим, хто живе і працює на землі. На підприємстві «Слободище» 90 робочих місць і у людей нормальна зарплата. І саме такі господарства є основою розвитку села», — підкреслив народний депутат.

«На них тримається село. Доступне кредитування зробить наших фермерів конкурентоспроможними, адже і земля у нас хороша, і люди розумні, працьовиті. Але коли у нас кредити під 22% річних, а в Європі — під 2%, то не може наш виробник конкурувати з європейцями. І не може в таких умовах фермер закуповувати дизельне паливо, добрива та ін.», — сказав Юрій Бойко.

У свою чергу директор сільгосппідприємства ПП “Слободище” Олег Шевчук нарікає, що, незважаючи на відкриті європейські ринки і наявність державної програми щодо відшкодування відсотків за кредитами, доступ до них отримують лише обрані.

«Є державна програма щодо відшкодування відсотків за кредитами, але грошей на неї виділяється дуже мало. Основні кошти виділяються на ті програми, які практично недоступні для малого і середнього виробника», — зазначив фермер.

Розповіли Юрію Бойку і про проблеми, з якими стикається місцева влада: дороги потребують ремонту, інфраструктуру розвивати треба, необхідно підтримувати роботу шкіл і лікарень, — а грошей на все це в місцевих бюджетах не вистачає.

«Так, якщо в 2017-му на освіту нами було витрачено 2 млн грн власних коштів, в 2018 році — 6,5 млн грн, то в цьому році — вже 8 млн грн тільки для того, щоб забезпечити мережу освітніх закладів», — навели в сільраді конкретні цифри.

Ну а головне питання, яке задавали люди, — чи вдасться знизити тарифи.

«Це питання задають по всій Україні. Дуже важкою для людей була ця зима. Ціна 8,5 тис. грн за тисячу кубів — це злочин проти свого народу. Вихід один — знизити вартість газу, щоб він був доступний людям. Ми вже зареєстрували у Верховній Раді два законопроекти, які дадуть можливість людям позбутися тарифного зашморгу: це законопроект №9527 про списання боргів населення за послуги ЖКГ, і законопроект №9403, який детально обґрунтовує реальну можливість зниження ціни на газ для всіх категорій споживачів. Після зміни влади ми в першу чергу займемося цими законопроектами», — резюмував Юрій Бойко.

Останні записи