Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, відповідаючи на питання журналістів стосовно кадрових змін у Конституційному суді.

«Головне, щоб за кадровими ігрищами вони не забули, що Конституційний суд – це головний судовий орган у державі, який повинен розглядати подання, де вказано про порушення статей Конституції України. Бо якщо він не працюватиме, а будуть кадрові призначення, якісь скарги, то буде ситуація, яка сталася 2 роки тому — коли за рік Конституційним судом було розглянуто тільки одне подання», – сказав Юрій Бойко.

Він зазначив, що депутати–опозиціонери направили до КС 18 подань, які стосуються і закону про люстрацію, і низки соціальних законів, проголосованих Верховною Радою із порушенням статей Конституції.

«18 подань від депутатів ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ знаходиться зараз на розгляді у Конституційному Суді. Це стосується і закону про люстрацію, і про декомунізацію, і низки соціальних та гуманітарних законів, зараз готуємо подання про мовний закон, який порушує конституційні права українських громадян», – зазначив Юрій Бойко.

Опозиційний політик наголосив, що тут важливо розуміти, навіщо влада це робить.

«Конституційний суд – важливий інструмент діяльності держави. А ми бачимо, що влада, яка навіть програвши, намагається такими конвульсивними кадровими призначеннями (і не тільки суддів КС, – ред.), штучно втримати свій режим. Хочу вас запевнити, – їй це не вдасться, ми не дамо їй цього зробити. І ті хто сьогодні намагається блокувати роботу суддів, і ті, хто не виконує рішення Конституційного суду, – всі будуть нести за це кримінальну відповідальність», – підкреслив Юрій Бойко.

Останні записи