Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час зустрічі з працівниками газотранспортної галузі у м. Бровари Київської області.

Він зазначив, що в кінці цього року завершується контракт на транзит газу до Європи. І вирішення питання нового договору, функціонування української ГТС є одним з нагальних питань, як для країни, так і для міжнародних партнерів.

«Часу залишилось небагато. Від цього залежить і добробут країни, тому що це надходження більше 2 млрд дол. до бюджету, і добробут 30 тисяч працівників галузі та їхніх сімей. Вони працюють на транзитних магістралях і забезпечують прохід газу до Європи», – сказав опозиційний політик.

За його словами, припинення транзиту газу може призвести до колосальних проблем. «30 тисяч людей, а в них же ще є сім’ї, можуть втратити роботу. Також потрібно буде будувати нові компресорні станції для того, щоб забезпечити необхідний тиск газу. І це велика проблема. Треба зробити все, щоб новий контракт був підписаний. І це буде зроблено з урахуванням наших національних інтересів, інтересів європейських партнерів та РФ. Переговори повинні проходити за посередництва європейських партнерів, тому що Європа розуміє важливість української ГТС. Після зміни влади буде сформована дієва команда, яка вийде на переговори і доб’ється перепідписання контракту», – наголосив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Ще одне важливе питання, яке потребує обов’язкового вирішення, – сказав Юрій Бойко, – це рівень зарплат працівників галузі.

«Сьогодні зарплати працівників регіональних газових компаній, облгазів просто жалюгідні. Уряд довів до того, що середня зарплата у газовій галузі майже вдвічі нижча, ніж в цілому по економіці. Цю несправедливість потрібно виправити і зарплату людям підвищити. Це дуже відповідальна та небезпечна професія, і ми повернемо їй повагу», – підкреслив Юрій Бойко.

Засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ також наголосив на необхідності зниження комунальних тарифів. «На початок цього року заборгованість людей за комунальні послуги вже перевищує 50 млрд гривень. Такого не було ніколи, тому що тарифи підняли до космічного рівня. До того ж урізали субсидії. Ми подали до Верховної Ради два законопроекти, і вони будуть обов’язково проголосовані якщо не в цьому парламенті, то у наступному. Це законопроект №9527 щодо списання заборгованості людей за комунальні послуги, а також №9403 щодо встановлення єдиної ціни на газ для всіх категорій споживачів – вона не повинна перевищувати 4900 гривень за тисячу кубометрів», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи