Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив в ефірі телеканалу «NewsOne».

Він зазначив, що нинішня влада тільки піариться на війні, проте не робить реальних кроків для відновлення миру.

«Ми чули багато гучних заяв по Донбасу від президента. Але політичної волі, щоб зупинити війну – немає. У влади відсутня стратегія досягнення миру, крім закликів збільшити санкції проти РФ. У них тільки одна мета – піаритися. Люди ж хочуть зупинити війну, хочуть рішучих дій і ми до цих дій готові», – підкреслив опозиційний політик.

Парламентар наголосив, що досягти миру можна тільки шляхом прямих переговорів.

«Має бути певний компроміс, але не на шкоду інтересам України. Також обов’язково повинен бути діалог з суспільством – потрібно пояснювати, що ми робимо, щоб вирішити цей конфлікт. Переговори має вести офіційна делегація України з чіткими директивами. Потім питання виноситься на референдум. Так в світовій практиці позитивно вирішувалися конфлікти», – сказав Юрій Бойко.

Опозиційний політик зазначив, що підписання Мінських угод зупинило активну фазу бойових дій.

«У Мінських угодах був розписаний алгоритм дій – там 13 пунктів, які повинні були реалізовуватися. Однак процес був заблокований через відсутність політичної волі правлячої верхівки України. Вони розганяли військову риторику, але не робили кроків до миру. Далі треба було вводити миротворців, і Рада Безпеки ООН в рамках своїх повноважень відкрила для цього двері. Але політичної волі для їх введення і досі немає», – акцентував засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Також він підкреслив, що складається критична ситуація з вимушеними переселенцями. «Сьогоднішньому режиму ці люди не потрібні. Лише місцеві органи влади в міру можливості їх підтримують», – сказав народний депутат.

Опозиційний політик розповів, що в понеділок під час робочої поїздки до Луганської області був на КПВВ “Золоте”, який не працює, хоча повинен.

«Блокпост обіцяли відкрити. На даний момент через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Золоте» здійснюється тільки пропуск громадян, які проживають в так званій «сірій зоні». Люди змушені їздити через Станицю Луганську за 300-400 км і стояти в чергах. Це українські громадяни. А головний військовий прокурор Анатолій Матіос і зовсім запропонував перевіряти людей, які перетинають блокпости, на детекторі брехні – це знущання. Нинішній режим люди не цікавлять. Їм все одно, що буде з переселенцями. Після зміни влади ситуація кардинально зміниться – переселенці отримають підтримку, а хто захоче – зможуть повернутися додому», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи