Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи журналістам у Верховній Раді законопроект про мову, внесений до порядку денного.

«Цей законопроект суто каральний, чисто корупційний і передвиборчий. Це чергова спроба з боку президента Порошенка таким чином себе пропіарити. Я вважаю, що цей законопроект сіє розкол у суспільстві, погіршує наші відносини з сусідами», – сказав Юрій Бойко.

Опозиційний політик підкреслив, що багатонаціональний народ України розмавляє 79-ма мовами, а нинішня влада створює атмосферу нетерпимості до мовного різноманіття.

«Влада цілеспрямовано порушує право людей отримувати освіту рідною мовою, ввела квоти на використання рідної мови у медіа. Влада законодавчо обмежує доступ до культурної продукції, створює атмосферу нетерпимості до мовного різноманіття, історично притаманного єдиному багатонаціональному народу України. Всупереч Конституції України влада готується продавити закон, який забере у людей право користуватися рідною мовою в усіх сферах суспільного життя. Це руйнує єдність України», – зазначив народний депутат.

Юрій Бойко підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ послідовно виступає проти дискримінації громадян за мовною ознакою.

«Ми захищали і в подальшому будемо захищати рівні прав громадян України на використання їхньої рідної мови у всіх сферах громадського та приватного життя. Як представники всього українського народу ми відстоюємо норми європейського гуманізму, спираємося на Загальну декларацію прав людини і Конституцію України. Ми ініціюємо підготовку альтернативного закону про мову і запрошуємо представників усіх національних меншин до участі у його розробці. Здобувши владу, ми докладемо всіх зусиль до прийняття законів, які реалізують право кожної людини на вільне використання її рідної мови в усіх сферах суспільного життя», – акцентував Юрій Бойко.

Останні записи