У середу, 8 травня, в селі Гатне під Києвом відбулася урочиста церемонія перепоховання червоноармійців, полеглих в роки Великої Вітчизняної війни. Сьогодні були поховані останки 24 бійців, троє з них були опізнані. Традиційно участь у мітингу-реквіємі взяв засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, який є почесним президентом загону «Дніпро-Україна», що займається пошуком останків загиблих воїнів.

«День Перемоги у Великій Вітчизняній війні для нашого народу є, мабуть, найбільшим святом, тому що перемога над фашизмом дала свободу нашій Вітчизні і нашому народу, і Україна змогла розвиватися. Сьогодні тут з нами 51 учасник Великої Вітчизняної. Вони всі дуже літні люди. Дай Бог їм здоров’я, щоб вони довше були з нами. І наш обов’язок зробити для них цей день святом. Для них і для всього народу», – сказав Юрій Бойко.

Він підкреслив, що опозиціонери не дозволять переписати історію і скасувати День Перемоги 9 травня. «Ніхто не зможе скасувати цей день. Ми нікому не дамо викреслити з історії Велику Перемогу, нікому не дозволимо очорнити пам’ять наших бійців, які звільняли Україну. І для цього сьогодні ми всі тут», – наголосив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Юрій Бойко висловив подяку учасникам пошукового загону «Дніпро-Україна». «Хочу подякувати вам за те, що більше 10 років повертаєте з небуття імена наших героїв, ховаєте їх за християнським звичаєм. Спасибі, хлопці і дівчата, за вашу благородну роботу», – сказав він.

Командир пошукового загону «Дніпро-Україна» Сергій Распашнюк розповів, що за 15 років вдалося знайти останки 1125 воїнів, з них ідентифіковано 170. «Перепоховання проводилися тут, в Гатному, і ще в шести населених пунктах України», – зазначив він.

«Сьогоднішній події потрібно вклонитися і сказати спасибі, що пам’ятають загиблих героїв. Війна тривала 4 роки, і за цей час загинуло понад 25 млн людей. Наші воїни все витримали, виконали присягу, яку давали на вірність народу, і захистили Вітчизну», – сказав ветеран Великої Вітчизняної війни Петро Володимирович Гриб.

Юрій Бойко побажав ветеранам здоров’я і довголіття, а всім українцям – миру.

Останні записи