За наявності політичної волі, грамотних економічних стимулів ми зможемо відродити суднобудування, портову інфраструктуру і сучасний вітчизняний флот. Про це заявив Юрій Бойко на зустрічі з працівниками порту і суднобудівних підприємств в Миколаєві.

«Ще в кінці 2013 року була досягнута стратегічна домовленість з Китаєм про інвестування і кредитування інфраструктурних проектів, в тому числі і модернізації портів, під’їзних шляхів, складських і логістичних комплексів на кілька мільярдів доларів. Однак після зміни влади цей проект вже п’ятий рік «стоїть на паузі». Війна, нестабільне законодавство, висока корупція, правила гри, що постійно змінюються – все це відбиває бажання у інвесторів працювати з нинішньою владою і контрольованими нею держактивами, в тому числі і портами. У підсумку йде деградація за всіма напрямами», – заявив Юрій Бойко.

Опозиційний політик зазначив, що після здобуття незалежності Україна отримала в спадок другий за кількістю суден в світі флот – Чорноморське морське пароплавство, Азовське і Дунайське пароплавства, а також Укррічфлот, який забезпечував близько 80% вантажообігу морських портів України. Однак все занепало через нездатність влади до управління такими структурами.

«Роками простоюють або сидять на голодному пайку десяток суднобудівних і судноремонтних заводів, проектні і конструкторські інститути, підприємства-суміжники. За наявності політичної волі, грамотних економічних стимулів ми могли б відродити і суднобудування, і сучасний вітчизняний флот», – підкреслив Юрій Бойко.

Він зазначив, що поліпшення інвестиційного клімату дозволить привести в Україну потужних іноземних та мобілізувати внутрішніх інвесторів, щоб профінансувати модернізацію портів, розширення їхньої пропускної спроможності, впровадження сучасних технологій обробки та перевалки вантажів.

«Для поліпшення інвестиційного клімату нам потрібно ліквідувати корупційний «податок» на митниці, запустити програму відродження Українського торгового флоту на наявних вітчизняних суднобудівних потужностях, розробити і впровадити систему прямих і непрямих стимулів, в тому числі і податкових, а також ліквідувати штучні причини простою вантажів в портах. Все це дозволить вивести наші порти і флот на новий рівень. А значить – створити додаткові робочі місця», – підкреслив Юрій Бойко.

Останні записи