Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко в ефірі телеканалу “Інтер”.

Опозиційний політик переконаний, що досягти миру без компромісу і прямих переговорів неможливо.

“Ми знаємо, як зупинити війну. У нас є чіткий мирний план, заснований на досвіді вирішення таких конфліктів у світі. Це, безумовно, прямі переговори зі всіма конфліктуючими сторонами. Необхідно сформувати офіційну делегацію, видати офіційні директиви, напрацювати пропозиції з протилежною стороною на прямих переговорах за міжнародним посередництвом. Росія повинна виступити гарантом невизнаних республік. Потрібно розуміти, що без компромісу вирішити такі питання неможливо. І говорити про це людям. Має бути прийнятий закон про особливий статус цих територій на кілька років для підготовки до мирного життя в Україні. Повинен бути прийнятий закон про амністію для тих, хто не вбивав. Сьогодні за законом про реінтеграцію, будь-який вчитель або лікар, який там працює, може потрапити під кримінальну відповідальність. І ми повинні цей закон прийняти і дати їм сигнал, що ми чекаємо їх вдома – в Україні. І на завершальному етапі, перед підписанням мирного договору, запитати у людей, отримати їхню підтримку, і тоді сміливо, незважаючи на всі рейтинги, всі політичні протистояння, йти на підписання миру. Тому що альтернативи немає. Країна не може розвиватися, маючи такий конфлікт на своїй території”, – підкреслив Юрій Бойко.

Він також наголосив на важливості Мінських угод, які зіграли ключову роль у припиненні активної фази військового конфлікту і зупинили масову загибель людей.

«Але політична частина “Мінська” була провалена нинішньою владою. Для неї війна – це збагачення, корупція, контрабанда. Можливість списати на війну все – провали в економіці, соціальній політиці. Ця влада не здатна до політико-дипломатичного врегулювання конфлікту, у неї відсутнє головне – це політична воля», – зазначив Юрій Бойко.

Опозиційний політик підкреслив, що тільки мир поверне країні стабільність і впевнене економічне майбутнє.

«Наш шлях – мир, повернення територій і людей. Ми розробили план по відродженню Донбасу. Але наша країна самостійно з цим не впорається. І тут допомогло б створення міжнародного європейського спеціалізованого Фонду допомоги Донбасу, за прикладом міжнародного Фонду, який був створений для допомоги після аварії на ЧАЕС. Від України знадобиться повна інвентаризація економічного і гуманітарного стану Донецького регіону, прийняття законів про вільну економічну зону і пільгове оподаткування, щоб в Донбас пішли інвестиції. За участю міжнародних донорів ми побудуємо сучасну інфраструктуру, відродимо колишню славу і промислову міць Донбасу», – сказав Юрій Бойко.

Останні записи