Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки до Київської області. У селі Скригалівка Фастівського району він відвідав дитячий будинок сімейного типу, яким опікується місцева мешканка Інна Гнатюк.

Юрій Бойко зазначив, що дитячі будинки сімейного типу потребують більшої підтримки, ніж отримують зараз.

«В країні налічується близько тисячі дитячих будинків сімейного типу. В бюджеті потрібно закласти на них додатково приблизно 3 млрд грн. Для держави це не такі великі кошти. І після зміни влади ми їх виділимо. Зараз на дитину дається 3 тис. грн, і цього не вистачає. Знову ж таки, потрібно знизити комунальні тарифи, тому що є проблеми з отриманням субсидій. Наприклад, в цьому дитячому будинку майже половина виплат на дітей йде на оплату газу, тому доводиться переходити на дрова», – підкреслив він.

«У сім’ї, де більше 10 дітей, потрібно придбати мікроавтобус, де менше – легковий автомобіль. Потрібна оплата за спортивні секції. Також після завершення перебування в дитячому будинку дитина повинна мати гарантоване робоче місце, їй потрібно допомогти з житлом. Це теж зобов’язання держави. Є такі випадки, що після дитячого будинку дитині нікуди йти», – зазначив опозиційний політик.

За його словами, за дитячими будинками сімейного типу – майбутнє. «Час показав, що для дітей там кращі умови. Потрібно крок за кроком, поступово відмовлятись від інтернатів», – сказав Юрій Бойко.

Незважаючи на фінансову скруту та фактичну відсутність допомоги від держави, Інна Гнатюк не втрачає оптимізму, однак зізнається, що вирішувати нагальні проблеми стає дедалі важче. «Сьогодні у мене на вихованні – дев’ятеро дітлахів. Найбільша проблема – це захмарна вартість комунальних послуг та жахливе автобусне сполучення. А ще я постійно думаю про те, що чекає на діток, коли вони подорослішають. Що тоді? Їм потрібне власне житло. А його немає. І держава про це зовсім не дбає», – зазначила Інна Гнатюк.

«Потрібно менше «годувати» силовиків і надати допомогу дитячим будинкам сімейного типу. Держава не повинна стояти осторонь, вона повинна допомагати людям, які ними опікуються», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи