Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНИЙ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи журналістам спільну з головою Політради партії Віктором Медведчуком поїздку до Москви на зустріч з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою правління російської корпорації «Газпром» Олексієм Міллером.

Юрій Бойко підкреслив, що дана зустріч була необхідна. На ній обговорювалися прикладні, економічні питання, які накопичилися за останні п’ять років.

«Коли я їжджу по регіонах, я бачу, наскільки важко позначилась на українській промисловості втрата російського ринку. Зупинилися десятки заводів, знищені сотні тисяч робочих місць. Такі підприємства, як Крюківський вагонобудівний завод, Запорізький абразивний комбінат, Кременчуцький завод технічного вуглецю, «Запоріжтрансформатор» і багато інших втратили доступ на ринок РФ, при цьому на західному ринку дуже жорстка конкуренція. Це створило величезні проблеми для вітчизняної економіки. Тому російський ринок необхідно повертати. Тим більше, що сьогодні ми купуємо у РФ товарів на 3 млрд доларів більше, ніж продаємо туди», – підкреслив опозиційний політик.

«Друге питання – це газова галузь. Сьогодні Україна купує російський газ не за прямим контрактом, а через якихось посередників, через якісь схеми в Європі, причому на 100 доларів дорожче. А це безпосередньо впливає на комунальні тарифи, на вартість продукції, в тому числі і продуктів харчування. Також існує реальна загроза втрати транзиту газу через Україну. А це 80 млрд гривень надходжень до бюджету, 50 тисяч робочих місць, енергетична безпека країни. До того ж транзит газу через Україну є важливим для енергетичної безпеки Європи. Однак ані президент, ані уряд, ані «Нафтогаз» нічого не роблять для продовження транзитного контракту. У тих конструкціях, які ми обговорювали, зацікавлена ​​Європа як споживач газу, Україна – як транзитер, а РФ – як постачальник», – сказав Юрій Бойко.

Він наголосив, що ціна газу для українських споживачів може бути істотно знижена. «Після вчорашньої поїздки і запевнень голови «Газпрому» про можливість зниження ціни російського газу на 25%, граничну ціну на газ можна знизити до 3800 грн за тисячу кубометрів для всіх категорій споживачів», – підкреслив Юрій Бойко.

Парламентарій висловив упевненість в правильності і важливості зустрічі, що пройшла у Москві. «Я народний депутат, і коли я їжджу по регіонах, то люди уповноважують мене на вирішення цих питань. І я повинен реагувати на запити людей. Зустріч була ініційована нашою стороною, і я вважаю, що ми зробили правильно, оскільки від цього залежить добробут українців. А ті політики, які це критикують, нехай самі вирішать хоча б одне питання, поліпшать життя людей, адже вони впродовж останніх п’яти років системно його погіршували», – сказав засновник ОПОЗИЦІЙНИЙ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

«Ми забезпечимо людей роботою, дамо нормальні тарифи і дамо можливість продовжувати транзит газу територією України. Ми не порушили жодного закону. Ми відстоювали інтереси України та її громадян. І я не боюся, що нам можуть інкримінувати якісь правопорушення», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи