Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко на брифінгу щодо ситуації у Почаївській лаврі в понеділок, 3 грудня.

«Ми є свідками безпрецедентного тиску на українське православ’я. 23 листопада так звана антирейдерська, а насправді рейдерська комісія Мін’юсту скасувала перереєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської лаври у Тернопільській області. 28 листопада вже на засіданні уряду відміняється розпорядження Кабміну від 2003 року про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської лаври. Відразу після цього починаються обшуки в будинку намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла, причина яких єдина – його принципова позиція щодо канонічної православної церкви в Україні. А те, що намагаються сьогодні зробити представники влади в церковному світі, є просто цинічним тиском на представників канонічної церкви», – сказав Юрій Бойко.

Він наголосив, що таким чином влада намагається позбавити права на користування храмовими комплексами віруючих Української Православної Церкви. «Намагання відібрати у віруючих храми є нічим іншим, як типовим тиском на церкву. Попри всі заяви представників влади, що вони не втручаються в церковні справи, їхні дії свідчать про протилежне. Сьогоднішній режим намагається погрозами та тиском загнати вірян канонічної православної церкви до іншої церкви», – підкреслив Юрій Бойко.

На його думку, використання президентом Петром Порошенком церковного питання у якості елемента своєї передвиборчої програми є ганебним та цинічним фактом.

«Це цинізм, тому що за Конституцією церква відокремлена від держави. А він навпаки створює церковний конфлікт в державі, розколює людей по релігійному питанню, що призведе до величезної проблеми для всіх вірян. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає категорично проти будь-якого втручання влади у церковні питання, і ми зробимо все можливе, аби захистити Українську Православну Церкву. Перш за все, ми вже допомагаємо церкві з юридичних питань. Наші юристи вже працюють з представниками Почаївської лаври, аби в судах захистити право на користування святинею віруючими канонічної церкви. Відповідні позови проти незаконних дій влади вже готові і найближчим часом будуть направлені до суду, де ми будемо в правовому полі боротися проти свавілля нинішнього режиму», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи