Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко в ході робочої поїздки в Київську область у четвер, 13 грудня.

Мешканка села Скригалівка Надія Ігнатій розказала Юрію Бойко, що цього року вперше була змушена відмовитись від блакитного палива та перейти на опалення будинку дровами.

«Торік ще хоч якось намагалася опалювати домівку газом. Коли діти були у школі – вимикала конвектор, а коли поверталися, то вмикала на економний режим. Цього року вже навіть так робити не можу, інакше б усю пенсію довелося пустити на газ. Занадто дорогі тарифи. Довелося ремонтувати грубу і переходити на дрова. Була навіть змушена вирубити частину дерев у садку», – розповіла жінка.

Юрій Бойко зазначив, що сьогоднішній уряд, заломивши таку ціну на газ, практично повертає людей у Середньовіччя. «Коли я був міністром палива та енергетики, інтенсивно реалізовувалася програма газифікації сил. Але за останні чотири роки влада постійним зростанням тарифів на газ фактично відкотила цей процес в минуле. В Україні було газифіковано 67% сіл – це величезний показник. І ніколи не було у мене як міністра енергетики думки, щоб підняти в 8 разів вартість газу для населення, як це зробила нинішня влада. Внаслідок їх недолугого рішення люди відмовляються від газу, відмовляються від цивілізації. І вся ця державна програма, яку ми впроваджували, яка давала людям в селах жити гідно, сьогодні під загрозою. Бездумно і ганебно уряд підвищив ціни на газ до 8500 грн за 1000 куб. м. Потім всю країну посадили на субсидії, але при цьому створили бюрократичні зачіпки, щоб субсидії не видавати. Усім цим вони практично перекреслили можливість цивілізованого життя для людей, які тепер змушені топити дровами», – заявив народний депутат.

Юрій Бойко наголосив, що треба терміново зменшити тарифи, особливо ціну на газ, та прийняти мораторій на їх підвищення. «Це неприпустима ситуація, коли бабуся з трьома онуками змушена відмовлятися від опалення газом, яке проведене в хату, та вирубати свій власний сад, аби обігріти домівку. Це просто ганьба для сьогоднішнього режиму, що він довів людей до такого стану. Урядовцям та президенту треба приїхати сюди і подивитися, до чого вони довели народ. Нормально жити простим людям за таких цін на енергоносії неможливо. Вартість газу в Україні не повинна перевищувати 5 тисяч гривень за тисячу кубів. Всі інші «розрахунки», які проводить влада – це корупція чистої води, яка заганяє наш народ в справжнє Середньовіччя», – підкреслив Юрій Бойко.

Останні записи