Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи затвердження МВФ нової програми stend-by обсягом 3,9 млрд доларів.

За його словами, те, що влада видає за перемогу, насправді це тільки збільшення боргів за рахунок населення та національної економіки.

«Кредит – це не подарунок, кредити треба віддавати. Наступного року внаслідок «геніальної» угоди, яка була підписана колишнім міністром фінансів Наталією Яресько, нам доведеться віддати майже третину бюджету. На сьогодні зовнішній державній борг складає вже 47 млрд доларів, в тому числі МВФ Україна винна майже 12 млрд доларів. Уряд провалив підтримку реального сектору економіки і намагається показати країні, що виживати потрібно за рахунок кредитів, а не за рахунок власної економіки і власних підприємств, – підкреслив опозиційний політик. – Це влада «кредитних наркоманів» і їх не хвилює,  що кожен українець завинив Міжнародному Валютному Фонду майже 2 тисячі доларів».

«МВФ – це великий бюрократичний механізм. Його, перш за все, цікавить, яким чином будуть віддаватись борги. І якщо вони будуть бачити, що борги не віддаються, тому що у країни немає грошей, то вимагатимуть скорочення соціальних виплат, підняття тарифів. І уряд буде змушений йти на це, тому що повністю залежний від кредиторів. Коли країна стає повністю залежною від зовнішнього фінансування – це абсолютно неприйнятна ситуація», – зазначив Юрій Бойко.

«92 держави працюють з МВФ. Якщо якась країна беззастережно виконувала всі вимогу фонду, то це ніколи не призводило до позитивних результатів. Це завжди закінчувалося соціальними потрясіннями», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Народний депутат наголосив на необхідності розвитку економіки та повернення миру в Україну.

«Потрібно розвивати власну економіку і за рахунок цього давати можливість нормально жити та працювати. У нас є достатньо ресурсів для цього. В країні має бути позитивний торговельний баланс – щоб ми продавали більше, ніж закуповуємо. Тоді не треба буде бігати світом і шукати кредити, щоб підтримати гривню, адже її курс буде підтримуватись за рахунок притоку валюти. Це дозволить позбутись кредитної кабали», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи