Таку думку у ході “Великого інтерв’ю” на телеканалі “112 Україна” висловив народний депутат України, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ — ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

Політик переконаний у тому, що, підвищуючи ціни на газ на догоду МВФ, влада знехтувала національними інтересами.

«Підписали меморандум про те, що вартість газу власного видобутку буде наближена до імпортного. Імпортний газ – це російський газ, який сьогодні йде через Європу до нас, причому дорожчий на 100 доларів, ніж ми його брали за прямим контрактом, який у нас був підписаний. Голосно заявивши, що «ми зліземо з російської газової голки», влада тягне цей самий газ із Європи, але вже на 100 доларів дорожче», – відзначив Юрій Бойко.

Парламентар вважає, що для викорінення корупції з газової сфери формула розрахунку ціни на газ повинна бути прозорою і зрозумілою споживачеві.

«Береться газ власного видобутку – 15 мільярдів за ціною 2500 гривень. Ми закуповуємо імпортний газ, який коштує 330 доларів за тис. куб., ще 15 мільярдів. Змішуємо власний та імпортний газ – 30 мільярдів кубометрів, і встановлюємо єдину ціну. Ці розрахунки я дав у законопроекті №9403, який зареєстрований у Верховній Раді. За нашими розрахунками, верхня межа вартості такого газу – 4900 гривень для всіх категорій споживачів: і для населення, і для промисловості», – сказав засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

На основі цієї формули буде розрахована субсидія, комунальні підприємства отримають субвенції з Мінфіну на різницю в тарифах, а промисловість вартість цього газу вкладає в товари, зазначив Юрій Бойко.

«І це тому, що всі товари першої необхідності безпосередньо залежать від вартості газу. Такий механізм працює в Румунії і Болгарії, ми тут не видумуємо велосипед. Після зміни влади він буде реалізований і в нашій країні. А та ціна, яку встановила нинішня влада, взята зі стелі, у ній немає ніякої логіки і економічного обгрунтування. Крім тих, яких захотілося МВФ, щоб зібрати більше грошей. А вийшло навпаки – вийшло 50 мільярдів заборгованості населення за комунальні послуги, причому левова частка – заборгованість за газ», – підкреслив парламентар.

Опозиційний політик також поділився власним досвідом співпраці з МВФ у 2011 році.

«Коли я на посаді міністра вів переговори з МВФ, фонд вимагав в обмін на транш підняти вартість газу для населення спочатку на 30%, а через півроку ще на 25% – тобто сумарно на 55%. Це навіть не в рази, як підняли зараз, – в цілому з 2013 року тарифи на газ для населення зросли в 11,8 рази! Але тоді я прийшов в уряд і сказав, що ми не будемо цього робити – і ми зупинили програму МВФ », – підсумував Юрій Бойко.

Нагадаємо, Юрій Бойко разом з колегами подав законопроект №9403, який передбачає встановлення граничної ціни на газ для всіх категорій споживачів.

Останні записи