Величезне число внутрішніх переселенців сьогодні залишилися без належної підтримки держави, інколи вони змушені повертатися на непідконтрольні території. Нинішній режим зробив цих людей вигнанцями у власній країні, але після виборів соціальна справедливість буде відновлена ​​і Україна стане надійним домом для всіх своїх громадян без винятку.

Про це журналістам заявив народний депутат України, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

Зі слів опозиційного політика, зараз в Україні близько 1,5 млн внутрішніх переселенців. Вони втратили будинок, роботу, звичне життя, а деякі — здоров’я і рідних. Він підкреслив: ці люди потребують гідної фінансової підтримки, соціального житла, допомоги при працевлаштуванні і психологічної реабілітації, але нічого з цього нинішній режим забезпечити не зміг.

«Багато переселенців залишилися без даху над головою, без документів, без роботи. Вони розгублені і не знають, як жити далі. Влада спекулює на темі війни та робить гучні заяви, але за п’ять років не зробила нічого, щоб припинити війну і допомогти вимушеним переселенцям почати нове життя. Цих людей перетворили на вигнанців і змушують повертатися під кулі. Після виборів ми забезпечимо їх житлом, надамо гідну фінансову підтримку і допоможемо повернутися до нормального життя», – заявив Юрій Бойко.

Засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ відзначив високий рівень безробіття серед переселенців і те, що тільки 25% з них готові повернутися до своїх домівок після відновлення миру — більшості просто нікуди повертатися, адже їхнє житло зруйноване.

«Багато з тих, хто став вимушеним переселенцем, живуть в областях, наближених до свого колишнього дому. Тобто, біля зони конфлікту. 270 тис. переселенців — у Луганській області, 488 тис. — у Донецькій області, 126 тис. — в Харкові, 70 тис. — у Дніпрі. Я часто спілкуюся з цими людьми, і знаю, що повернутися назад готові тільки 25%. Головна причина — втрачене майно. Їхні квартири розбомбили або захопили. Людям просто нікуди повертатися. Деякі зуміли освоїтися на мирній території: вчаться, знайшли нове місце роботи. Але багато хто з них став безробітними — 48%. Це серйозна проблема», — зазначив політик.

Юрій Бойко додав, що серед загальної кількості переселенців близько 100 тисяч дітей потребують додаткових соціальних гарантій. При цьому ще 100 тисяч дітей проживають у буферній зоні, і їхнє дитинство вже п’ять років пов’язано з війною.

«Переселення дітей із зони конфлікту і їх подальший соціальний супровід — обов’язок держави. Спільними зусиллями нам вдалося домогтися закріплення статусу дитини, яка постраждала від збройного конфлікту, на законодавчому рівні. Зараз в Україні 100 тисяч дітей-переселенців. Ще 100 тисяч дітей проживають у буферній зоні. І вони п’ять років бачать війну, а не мирне небо. Вина за це лежить на нинішньому режимові, який не здатен відновити мир в Україні, а може тільки наживатися на крові. Ми зробимо все, щоб наші діти жили у мирній країні», — заявив Юрій Бойко.

Нагадаємо, у минулому році народний депутат Юрій Бойко з колегами подали на розгляд Верховної Ради проект постанови № 8255 , яким передбачено збільшити розмір фінансової підтримки переселенців і розробити механізм для своєчасної виплати пенсій та соціальної допомоги українцям, які проживають на непідконтрольних Києву територіях. Також, Юрій Бойко є автором законопроекту № 6510, спрямованого на посилення соціального захисту дітей, які постраждали в результаті бойових дій або збройних конфліктів.

Останні записи