Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявивши під час робочої поїздки до Дніпра, в ході якої він відвідав КБ «Південне».

Космічна галузь створює 10-15 робочих місць в суміжних галузях, дає багато замовлень іншим галузям промисловості – починаючи від металів і закінчуючи точним машинобудуванням. І саме тому її розвиток є стратегічно важливим для країни.

«Сьогодні з України їдуть фахівці. Ми втрачаємо висококваліфікованих інженерів, лікарів, науковців, інтелектуальну еліту країни. Складається враження, що нинішня влада цілеспрямовано знищує економіку і промисловість, душить бізнес і підприємництво, систему оподаткування інакше як репресивною не назвеш, а людей цілеспрямовано заганяє в бідність», – підкреслив Юрій Бойко.

Під час спілкування з працівниками конструкторського бюро він зазначив, що космічна галузь – одна з 5-6 ключових в країні, і потрібно зробити все, щоб вона могла нормально розвиватися. «Ви – це еліта нашої науки і промисловості, гордість України. Космічна галузь – це національне надбання і флагман вітчизняної економіки. Вона повинна розвиватися, і ми обов’язково будемо надавати їй підтримку», – сказав парламентарій.

Юрій Бойко навів приклад бездарної непродуманої політики нинішньої влади, яка допустила згортання такого важливого міжнародного проекту як «Морський старт», так і не були реалізовані запуски «Циклон-4» з космодрому «Алкантара» в Бразилії.

Опозиційний політик зазначив, що для нормального функціонування галузі повинна проводиться ефективна податкова політика. «Ми внесемо законопроект щодо скасування податку на ввезене обладнання для космічної галузі, який досягає 40%. Навряд чи він буде прийнятий цим складом парламенту, тому що він здебільшого займається політичними питаннями. Але після зміни влади дана законодавча ініціатива обов’язково буде втілена в життя. Також зараз 75% чистого прибутку підприємства перераховується до бюджету. Це неподобство, адже це ваші зароблені гроші. Вони могли б піти на розвиток, що дозволило б збільшити прибуток, на будівництво житла для співробітників і т.д. Ця норма також має бути скасована», – зазначив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Він підкреслив, що без відновлення промислового потенціалу і зміни курсу країни на економічний прагматизм – ніяких позитивних зрушень в економіці не буде. «Ми зробимо все, щоб побудувати в Україні сучасну економіку XXI століття. Будуть забезпечені умови для зниження безробіття, створені нові робочі місця, стимули для відновлення виробництва, а розвиток високих технологій дозволить добитися економічного зростання до 5-7% на рік», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи