Відновлення державного регулювання цін на товари першої необхідності, боротьба зі спекулятивною складовою, зниження вартості енергоносіїв та відновлення податкових пільг сільгоспвиробниками дозволять зупините постійне зростання цін на продукти харчування.

Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки до Харкова, під час якої він відвідав один з ринків міста.

Парламентар зазначив, що скасування державного регулювання цін на товари першої необхідності призвело до здорожчання продуктів харчування.

«Це спрацювало як спусковий гачок для підняття цін на всі продукти харчування. Внаслідок бездумного рішення влади щодо відміни державного регулювання цін продукти щороку дорожчають на 20%. Цього не можна було робити. Під час кризи держава повинна регулювати ціни, слідкувати, щоб не було спекулятивної складової. Це буде стабілізуючим фактором, який не дозволить далі підвищувати ціни на все. І це буде справедливо», – підкреслив опозиційний політик.

Також, за його словами, потрібно підтримати сільгоспвиробника, знизивши ціни на енергоносії та повернувши їм податкові пільги.

«Сільське господарство задавили цінами на енергоносії, скасували податкові пільги. Звісно, після цього зросли ціни. Ситуацію потрібно буде виправляти. Якщо не підтримувати вітчизняного виробника, то на вітчизняному ринку будуть тільки імпортні товари», – сказав Юрій Бойко.

Парламентар також зазначив, що у собівартості вітчизняної продукції, в тому числі і продуктів харчування, велика частка вартості газу, що безумовно позначається на кінцевій ціні.

«Ми подали законопроект №9403, який передбачає встановлення граничної ціни на газ для всіх категорій споживачів – вона не повинна перевищувати 4900 грн за тисячу кубометрів. Це, в тому числі, дозволить знизити собівартість виробництва продуктів харчування, що забезпечить стабілізацію цін», – резюмував засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи