Про це під час робочої поїздки у Харків заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко на зустрічі з персоналом Харківської міської дитячої лікарні №16.

«Медична реформа в Україні провалена, оскільки впроваджували її непрофесійно, а над пацієнтами просто ставлять експерименти. Не може лікар, який працює в онкології, який рятує дітей від такої страшної хвороби, отримувати зарплату розміром 5-6 тисяч гривень. І такі зарплати у всіх медустановах України. Це ненормально. Фахівці виїжджають. За різними оцінками, працювати за кордон виїхало близько 60 тисяч лікарів. Зарплата лікаря повинна бути 15 тис. грн як мінімум, тоді вони не будуть виїжджати і будуть відчувати, що держава про них піклується, а вони піклуються про хворих», — сказав Юрій Бойко.

Засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ підкреслив, що медицину доведеться відновлювати майже з нуля. Політик назвав абсолютно неприйнятною ситуацію, коли у ФАП-ах нема медичного персоналу, у приміщеннях немає належних умов для прийому пацієнтів, постійний бракує ліків і вакцин. На думку опозиціонера, ключова проблема — це відсутність достатнього фінансування цієї найважливішої галузі.

 

«У держбюджеті на медицину виділено всього 2% ВВП замість рекомендованих ВООЗ 5% –7%. Ця нав’язана нинішньою владою псевдореформа далека від того, що чекали люди. Знищили невідкладну допомогу, розвалили систему закупівлі медикаментів. Доступність медпослуг виявилася блефом. Скрізь і за все потрібно платити. В умовах тотальної бідності людей це не медрефома, це — справжній геноцид. Всі ці експерименти, які проводить громадянка Америки, яка через непорозуміння очолює МОЗ, ми припинимо вже на наступний день після нашої перемоги», — запевнив Юрій Бойко.

Відзначимо, що Юрій Бойко з колегами зареєстрували у Верховній Раді законопроект №9146, яким запропоновано внести зміни до Податкового кодексу і знизити ціни на ліки.

Останні записи