Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки до Харківської області. Політик відвідав одне з сільгосппідприємств регіону, яке в минулому році піддалося рейдерській атаці. Спробу захоплення вдалося відбити, однак проблема рейдерства має масовий характер по всій країні.

«В минулому році було зафіксовано понад 500 випадків рейдерства в аграрній сфері. Це ноу-хау нинішнього режиму, коли приїжджають, забирають землю і врожай. Все це відбувається «під дахом» Міністерства юстиції та сьогоднішньої влади в цілому. Це чисто корупційні схеми. Після зміни влади всі винні будуть притягнуті до відповідальності», – підкреслив Юрій Бойко.

«Коли фермер сіє, вкладає інвестиції, але при цьому не впевнений у завтрашньому дні – це просто біда. Аграрії повинні бути впевнені, що зможуть зібрати урожай, продати його, заплатити зарплати, далі планувати інвестиції», – сказав опозиційний політик.

Він зазначив, що сільське господарство – це галузь, яка сьогодні дає левову частку експорту, і його потрібно підтримувати. «Однак нинішній уряд практично усунувся від підтримки аграрної галузі, ліквідував пільги. Після зміни влади пільги будуть відновлені і буде забезпечено доступне кредитування, тому що сьогодні кредити видаються під 20% річних. Кредити повинні бути дешевими, доступними і довгими, щоб виробництво могло розвиватися», – наголосив Юрій Бойко.

За його словами, по всій країні спостерігаються масові проблеми з оформленням землі. «Вимагають хабарі, затягують оформлення. Це породжує невпевненість у завтрашньому дні – фермери думають, чи варто займатися, адже землю можуть не оформити або відібрати. Все це заважає розвитку сільського господарства, яке є одним з ключових галузей економіки», – сказав засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Парламентарій також зазначив, що сьогодні суспільство не готове до ринку землі. «Люди не розуміють, що це буде, обґрунтовано побоюються, що прийдуть великі іноземні холдинги, за безцінь скуплять землю, а вони залишаться ні з чим. Відкривати ринок землі можна тільки після проведення референдуму і за умов стабільно працюючої економіки, наявності доступного кредитування, чітких правил, закріплених на законодавчому рівні, і надійного захисту прав власності», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи