При укладанні прямих контрактів без посередників, залучених нинішнім керівництвом “Нафтогазу”, граничну ціну на газ можна знизити до 3 800 грн за тисячу кубометрів для всіх категорій споживачів. Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи журналістам можливість зниження ціни на газ.

Опозиційний політик зазначив, що сьогодні Україна закуповує російський газ не за прямим контрактом.

«Зараз Україна закуповує газ через якихось посередників, через якісь схеми в Європі, причому на 100 доларів дорожче. А це безпосередньо впливає на комунальні тарифи, на вартість продукції, в тому числі і продуктів харчування. Також існує реальна загроза втрати транзиту газу через Україну. А це 80 млрд гривень надходжень до бюджету, 50 тисяч робочих місць, енергетична безпека країни. До того ж транзит газу через Україну є важливим для енергетичної безпеки Європи. Однак ані президент, ані уряд, ані «Нафтогаз» нічого не роблять для продовження транзитного контракту», – сказав парламентарій.

Юрій Бойко підкреслив, що державна компанія (НАК «Нафтогаз», – ред.), – становий хребет економіки – не забезпечує енергетичну безпеку країни і керується незрозуміло ким.

«Ця державна компанія – становий хребет вітчизняної економіки, що відповідає за енергетичну безпеку країни. Від неї залежить транзит, ціни на газ, гарантії поставок. Тобто це дуже важлива складова, і вона дає приблизно 10% ВВП. І, звичайно, вона обов’язково повинна керуватися державою. А що відбувається сьогодні? З’явилася команда маніпуляторів (я їх особливо і не звинувачую – вони просто скористалися паралічем влади), яка перепідпорядкувала цю компанію не державі, не Кабміну, а наглядовій раді, в якій більшість взагалі не громадяни України. Тобто компанія, становий хребет економіки, яка повинна забезпечувати державну безпеку, керується незрозуміло ким », – сказав він.

«Далі вони почали виписувати собі премії, причому не отримавши від “Газпрому” ні долара за суди – суди тривають. За рахунок підвищених тарифів на пенсіонерах отримали мегаприбутки і забрали собі. За рішенням цієї наглядової ради, яка керується іноземцями, виписали собі шалену премію – понад мільярд гривень. Звісно, вся країна вибухнула. Президент і прем’єр-міністр повинні були негайно звільнити керівника “Нафтогазу” – на наступний день. Замінити повністю правління, яке допустило таке неподобство в умовах, коли люди реально голодують. І це біда. Пішла ланцюгова реакція. Немає субсидії – Мінфін не виплатив, з’явилися борги – тут же відключили місто. Люди почали страждати від паралічу влади. У його нинішньому вигляді такий “Нафтогаз” не потрібен. Це шкода і біда для країни», – підкреслив Юрій Бойко.

Нагадаємо, з 1 травня 2019 року ціна на газ для населення має зрости до 9 852 гривень за тис. куб. м.

22 березня в Москві відбулася зустріч засновника ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрія Бойка і голови Політради партії Віктора Медведчука з прем’єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим і головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером. Обговорювалися торгово-економічні питання, зокрема, можливість зниження ціни російського газу на 25% і продовження контракту на транзит газу територією України.

Останні записи