Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки до Сумської області, в ході якої він відвідав ФАП в селі Чернеча Слобода.

Він назвав абсолютно неприйнятною ситуацію, коли в Україні в амбулаторіях відсутній медичний персонал, а в приміщеннях немає належних умов для прийому пацієнтів. «В.о. міністра охорони здоров’я, яка розповідає про реформи в медицині, потрібно привезти сюди і показати, що вони взагалі накоїли. Такого неподобства не було ніколи. Завжди був лікар, люди знали, куди йти. У цьому селі живе 1300 людей, а всього амбулаторія обслуговує 3000 чоловік», – сказав опозиційний політик.

За його словами, ключовою проблемою є відсутність достатнього фінансування медицини нинішньою владою. «У 2018 році цей режим направив на медицину тільки половину мінімально необхідної суми коштів, яку рекомендує виділяти Всесвітня організація охорони здоров’я. Після зміни влади ми забезпечимо гідне фінансування медицини», – пообіцяв засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

«Друге – це зарплати лікарів. При тому, що на кінець минулого року середня зарплата в економіці становила 10,5 тис. гривень, лікарі отримували менше 7 тисяч. Хоча ця сума повинна бути як мінімум 12 тисяч гривень. За останні три роки близько 70 тисяч лікарів виїхали з країни. На даний момент не вистачає третини медичного персоналу, особливо в селах. Скоро просто нікому буде лікувати людей!» – підкреслив Юрій Бойко.

Він також зазначив, що ще однією серйозною проблемою є ситуація з медпрепаратами. «Вартість ліків пущена на самоплив: їх ціна зростає, тому що МОЗ не присікає спекуляції на ринку. Закупівля ліків за виділені бюджетом кошти є корупційною схемою. Медикаменти та вакцини або не закуповуються взагалі, або надходять в країну із запізненням в півтора роки», – сказав народний депутат.

Засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ підкреслив, що медицину доведеться відновлювати практично з нуля. «В Україну повернулися епідемії, про які давно забули, ліків або немає, або вони недоступні для більшості населення, фахівці масово виїжджають з країни, навіть швидку допомогу практично ліквідували. Ми скасуємо цю антилюдську псевдореформу. Якісна і доступна медицина буде гарантована всім громадянам», – наголосив Юрій Бойко.

Останні записи