Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив журналістами у кулуарах Верховної Ради, коментуючи перспективи ухвалення Виборчого кодексу.

Він наголосив, що мажоритарна складова – це шлях до політичної корупції, саме тому виборчу систему необхідно змінювати.

«Спікер парламенту, який є одним з авторів Виборчого кодексу, нарешті прокинувся і заявив про необхідність його ухвалення. Ми наполягали на його прийнятті ще рік тому. Спікер говорив, що там 4,5 тис. поправок, але я вважаю, що головна причина не в тому, що там багато поправок, а в тому, що його не хоче приймати чинний поки що президент. Він сподівався, що зможе сформувати більшість за рахунок мажоритарників», – сказав опозиційний політик.

«Сьогодні ситуація змінилася, і нам дійсно потрібно прийняти Виборчий кодекс. У сьогоднішньому вигляді мажоритарна система – це шлях до політичної корупції. Людей довели до жебрацтва, а потім приходять і кажуть: ми вам дамо пару тисяч гривень, ви за нас проголосуйте, а ми ще 5 років будемо вас грабувати. Це знущання над людьми. В сьогоднішньому вигляді мажоритарка перетворилась на символ політичної корупції», – підкреслив Юрій Бойко.

Щодо пропозиції про зниження прохідного бар’єру, то на думку народного депутата, нічого страшного в цьому не має.

«Зниження прохідного бар’єру до 4% – я не бачу в цьому проблем. У Верховній Раді має бути представлена вся палітра політичних партій. Незважаючи на те, що у нас (ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ – ред.) показник значно вищий ніж 4-5%, ми згодні підтримати цей пункт. Тому що, чим більше людей буде представлено партіями в парламенті, тим більше буде можливостей для того, щоб люди відчули, що це парламент, якому вони можуть довіряти», – зазначив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Нагадаємо, що проект Виборчого кодексу України (№3112-1) було прийнято у першому читанні 7 листопада 2017 року. Він передбачає пропорційну систему виборів народних депутатів за відкритими списками.

Останні записи