Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради у вівторок, 5 лютого.

За його словами, парламент намагаються втягнути у виконання передвиборчої програми чинного президента. «Це, зокрема, стосується і змін до Конституції щодо курсу на ЄС та НАТО. Це суто передвиборчий піар, який спрямований на черговий розкол у суспільстві. Практичних наслідків він не матиме, тому що ні в ЄС, ні в НАТО нас не беруть, про що був чіткий сигнал. До того ж закріплення таких змін – це свідоме правове порушення норм Основного закону. Мета якого єдина – влада, побудована на війні, злиднях , громадянському протистоянні», – зазначив опозиційний політик.

«Ми категоричного проти цього. В країні дуже багато проблем, люди бідніють, пенсіонерам взагалі немає на що жити, потрібно вирішувати питання з тарифами і цінами. Робити дієві кроки до встановлення миру в Україні. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ виступає за активний нейтралітет у військово-політичній сфері та неучасть у будь-яких військово-політичних союзах, за проведення політики партнерства з усіма країнами-сусідами. Ми за те, щоб будувати не проатлантичну, чи ще якусь, а проукраїнську державу», – підкреслив Юрій Бойко.

Довідково: Декларація про державний суверенітет (від 16.07.1990 року) проголосила курс України на набуття статусу постійно нейтральної держави, яка не бере участі у військових блоках. Саме цей зовнішньополітичний курс був реалізований Актом проголошення незалежності (24.08.1991) і затверджений на загальнонаціональному референдумі (01.12.1991). І саме в цій якості Україну визнали інші держави світу. Закріплення зовнішньополітичного курсу держави, який передбачає делегування частини національного суверенітету, вимагає внесення змін до Розділу 1 Конституції. Без референдуму ані парламент, ані жоден інший інститут влади не мають права цього робити.

Останні записи