Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час відвідування дитячого будинку «Антошка» у Краматорську Донецької області.

Він зазначив, що підтримка установ, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у тому числі дитячих будинків сімейного типу, на сьогоднішній день є недостатньою. Після зміни влади їх фінансування буде збільшено.

«Всі, хто створив дитячі будинки сімейного типу, є ентузіастами і хочуть для дітей добра. Але їм потрібно допомагати, тому що сьогодні фінансування є недостанім. На дитину виділяється 3200 гривень – це дуже мало, це навіть менше, ніж прожитковий мінімум. Ця сума повинна становити хоча б 5000 гривень. Також дитячі будинки сімейного типу, де виховується до 10 дітей, мають бути забезпечені легковим автомобілем, там, де більше 10 дітей – мікроавтобусом. І ми це зробимо», – сказав опозиційний політик.

Юрій Бойко підкреслив, що також потрібно допомагати адаптуватися до життя молодим людям після дитячих будинків сімейного типу.

«У них повинна бути можливість взяти іпотеку чи орендувати житло, повинно бути гарантоване місце у навчальних закладах та гарантоване робоче місце. Тобто дитина не повинна залишатися сам на сам з тією ситуацією, яка сьогодні є в країні. І ми будемо допомагати у вирішенні цих питань», — зазначив парламентар.

Ще одна проблема, яка вимагає оперативного вирішення, – це реальне забезпечення статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій.

«На законодавчому рівні такий статус є, але він не наповнений реальним змістом, у бюджеті не передбачено достатньо коштів для його забезпечення. До того ж даний статус отримала відносно невелика кількість дітей», — наголосив Юрій Бойко.

«Діти, які пережили жахи війни, довго відходять від усіх цих трагедій, і саме тому вони потребують підвищеної уваги та підтримки з боку держави. І після зміни влади ми це забезпечимо», – підсумував засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи