У п’ятницю, 15 березня, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко і Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Підписання та зустріч з представниками Федерації роботодавців відбулася на Кременчуцькому заводі технічного вуглецю (Полтавська область).

Серед головних питань, які потребують вирішення – трудова міграція, ринки збуту, інвестиції, доступне кредитування і стабільна робота промисловості.

Юрій Бойко підкреслив, що одна з ключових проблем на сьогодні – це виїзд висококваліфікованих фахівців за кордон. «Не страшно, якщо хтось перейшов кордон з Угорщиною, пропрацював там день і ввечері повернувся додому. Це півбіди. А коли виїжджають висококласні фахівці для роботи на наших конкурентів в Росію або інші країни СНД – це реальна проблема», – зазначив Юрій Бойко.

«Коли людина їде за кордон працювати на заводі – це гірше, ніж якби вона, наприклад, поїхала до Польщі, попрацювала там офіціантом і повернулася. Тому що таким чином іноземні заводи, які мають подібне до українських технологічне забезпечення, отримують додаткову конкурентну перевагу. Повернути з-за кордону фахівця, який там забезпечений житлом, має контракт і більш високу зарплату, складно. Але ще складніше – в таких умовах відновлювати вітчизняну промисловість і економіку в цілому», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Юрій Бойко також зазначив, що Україні потрібно не тільки повертати російський ринок, але і розширювати ринки збуту. «У парламенті прийнято з десяток декларацій, що Росія – агресор і т.д. При цьому за минулий рік у нас товарообіг з Росією – 12 млрд доларів, і він зростає. Але погано не це. Погано те, що ми купили у них товарів на 7,5 млрд, а поставили – на 4,5 млрд. Тобто 3 млрд доларів валюти, яка у нас не зайва, взяли і віддали з економіки України в економіку іншої країни, яка значно сильніша. І це потрібно змінювати. Чому це сталося? Тому що ввели санкції щодо поставок продуктів харчування, продукції машинобудування і т.д.», – зазначив опозиційний політик.

Як підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, в основі відносин як з країнами-сусідами, так і країнами далекого зарубіжжя повинен лежати розумний прагматизм, пошук оптимальної формули для торгово-економічного співробітництва, промислово-інвестиційної кооперації.

«Тому нам доведеться відновлювати цей ринок (РФ і країн СНД, – ред.), знаходити спільну мову, що особливо важливо для припинення війни в Донбасі», – сказав Юрій Бойко.

Під час зустрічі з працівниками заводу Юрій Бойко наголосив на важливості державної підтримки таких підприємств, як Кременчуцький завод технічного вуглецю. Проблеми, з якими сьогодні стикається підприємство – такі ж, як і практично на всіх великих промислових заводах України – кадрові питання, висока вартість енергоносіїв, дорогі кредити. «Нинішній уряд переплутав пріоритети, коли замість підтримки промисловості почав бігати по світу і випрошувати кредити. Потрібно допомагати підприємствам. Тоді будуть і робочі місця, і наповнення Пенсійного фонду, і люди будуть задоволені, і фахівці не будуть виїжджати з країни», – сказав він.

Після нашої перемоги на виборах Україна змінить курс на економічний прагматизм. «Безумовним і важливим є прийняття законів, які спрямовані на підтримку промисловості. Це дасть імпульс розвитку економіки, відновить промисловий потенціал України», – підкреслив Юрій Бойко.

Останні записи