Засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко і голова Політради партії Віктор Медведчук у п’ятницю, 7 червня, провели переговори з головою правління «Газпрому» Олексієм Міллером. Під час зустрічі обговорили співробітництво України та Росії в газовій сфері і подальші кроки щодо зниження ціни на газ для українських споживачів.

Юрій Бойко зазначив, що для укладення нових газових контрактів залишилося дуже мало часу. «У нас залишилося критично мало часу для того, щоб вирішити, без перебільшення, доленосні питання для нашої економіки, які пов’язані з транзитом газу і отриманням його за конкурентними цінами. Півроку для таких масштабних газових контрактів – це дуже мало», – сказав опозиційний політик.

Юрій Бойко висловив упевненість в позитивному вирішенні газових питань після перемоги на виборах. «Я впевнений, що кілька раундів переговорів, які нам потрібно буде провести, приведуть нас до позитивного рішення. Після перемоги на виборах ми бачимо шлях, яким чином можна забезпечити зниження вартості газу, а відповідно – і цілої низки товарів. А вирішення такого важливого питання, як транзит, дозволить завантажити українську ГТС і забезпечити стабільну роботу газової галузі», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Глава «Газпрому» Олексій Міллер відзначив ентузіазм і наполегливість, яку проявляє партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» в організації прямих переговорів з російською стороною щодо продовження контракту на транзит через територію України і щодо укладання контракту на поставку російського газу в Україну.

«Ми раді чути про позитивну реакцію українського суспільства на перспективи прямих переговорів з газових питань. Першим, найголовнішим і найбільш значущим питанням є укладення прямого контракту на постачання російського газу в Україну. Що стосується цін, то, звичайно ж, вони буде нижчими і, безумовно, більш конкурентоспроможними, ніж будь-які інші варіанти постачання газу», – сказав Олексій Міллер, підтвердивши домовленість щодо цін, яка обговорювалася в рамках попередніх зустрічей (мова йде про зниження ціни на 25% для кінцевого споживача, – ред.).

Як зазначив Віктор Медведчук, відстоюючи і захищаючи інтереси наших громадян, потрібно йти на прямі переговори з РФ для вирішення питання транзиту і зниження вартості газу. «1 січня 2020 року – це «час Ч», коли припиниться не тільки поставки газу відповідно до транзиту в Європу, оскільки транзитний договір не продовжено, а й припиняться поставки газу, який нібито сьогодні Україна купує по реверсу у європейських газових операторів», – зазначив він.

Тим часом Віктор Медведчук підкреслив, що насправді газ, який купується і використовується в Україні – це російський газ, але за документами його оформляють як реверс. «З цим обманом жити далі не можна. Ми хочемо вирішити це питання, ми готові змушувати владу, щоб вона пішла цим шляхом, з цим пов’язані і сьогоднішні переговори, і наші прохання щодо того, що б ми продовжили цю діяльність і вирішили питання зниження ціни на газ в інтересах українських громадян» , – підкреслив опозиційний політик.

Лідери ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ висловили впевненість, що ціна 3800-4000 гривень за тисячу кубічних метрів – абсолютно реальна.

Зустріч глави «Газпрому» Олексія Міллера з Юрієм Бойком і Віктором Медведчуком відбулася сьогодні в Санкт-Петербурзі.

Останні записи