Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки на Закарпаття, в ході якої він відвідав село Оріховиця.

Він зазначив, що по всій Україні люди через космічні тарифи не в змозі сплачувати за газ і вимушені переходити на дрова. «У різних регіонах країни я дивлюсь, як українці справляються з підвищенням цін на газ. Те, що я побачив тут – це типова ситуація для України. У 2006 році в село було проведено газ. Газ – це цивілізація і екологічно чисте паливо, і люди із задоволенням ним користувалися. Нинішня влада почала підвищувати тарифи, і сьогодні люди вимушені відмовлятися від блакитного палива і переходити на дрова. Причому це спостерігається по всій країні – на півночі і на півдні, на сході і на заході», – сказав опозиційний політик.

«Ось типова ситуація. Абсолютно нормальні люди, працюючі, проживають у будинку площею приблизно 150 кв. м. Споживають приблизно 500 кубів газу на місяць. За сьогоднішнім тарифом – це більше 4000 гривень. Як люди можуть тільки за газ платити 4000 гривень на місяць? Через це вони вимушені переходити на дрова. Тобто людей відкидають у позаминуле століття. Тут хоч лісгосп поруч, а у інших селах я бачив ситуацію, коли люди рубають дерева у власному саду, щоб протопити будинки і якось протриматись. Це ганьба», – наголосив Юрій Бойко.

Він підкреслив, що після зміни влади нинішні тарифи будуть скасовані. «Коли я був міністром енергетики, у мене було досягнення – 67% міст та сіл були газифіковані, і люди могли користуватись газом. Я подав два законопроекти, які дозволять людям повернути газ у свої оселі. Це законопроект №9403, де розрахована економічно обґрунтована ціна на газ – вона повинна бути максимум 4 900 грн за тисячу кубометрів. І законопроект №9527 про списання боргів за комунальні послуги тим людям, які були не в змозі платити», – резюмував засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи