Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко на зустрічі з представниками профспілкових організацій вугільників.

Юрій Бойко зазначив, що тисячі шахтарських сімей опинилися заручниками бюджетних ігор влади, яка повністю ігнорує проблеми гірників, які змушені страйкувати, виходити з пікетами під Кабмін і навіть оголошувати голодування через невиплачені зарплати за вже видобуте і відвантажене вугілля.

«Ми оголошували ультиматум владі, вимагаючи термінового прийняття законопроекту №8362. І ми добилися того, що держшахти змогли отримати 2,5 мільярди – і на погашення заборгованості по зарплаті, і на технічне переоснащення. Проста процедура – виплатити працівникам державних шахт зароблене за вже відвантажене вугілля – перетворилася на багатомісячну епопею, ігнорування цієї проблеми урядом і в численні страйки та пікети гірників. Але виявилося, що влада в черговий раз обдурила свій народ. Це ганьба і дикість, коли в 21-му столітті, в країні, яка називає себе європейською – людям нічим годувати своїх дітей через те, що їм не виплачують зароблені за їхню працю гроші», – заявив політик.

Юрій Бойко підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ має намір з’ясувати, куди діваються і чому не виплачуються бюджетні гроші, забезпечені цим законом. І чому ця ситуація не стає об’єктом уваги правоохоронців.

«В результаті, маючи величезний ресурс, ми закуповуємо вугілля за кордоном і годуємо польських, американських і російських шахтарів, в той час як наші змушені буквально вибивати чесно зароблені гроші. Все це дестабілізує галузь і завдає удару по енергетичній безпеці держави. Це ганьба, коли уряд країни, яка володіє одним з найбільших запасів вугілля в світі, зустрічає баржі з американським вугіллям співом гімну і урочистими промовами, а своїм шахтарям навіть не платять зароблене», – сказав Юрій Бойко.

Опозиційний політик зазначив, що заборгованість по зарплаті не виникла б, якби у влади була стратегія розвитку вугільної галузі.

«Вугільна галузь – це хребет держави. Державні шахти та їх працівники не повинні відчувати себе людьми другого сорту. Тримати шахтарів за безправних і безкоштовних рабів – ми не дозволимо. Шахтарі щодня ризикують життям, щоб в домівках українців було світло і тепло. Після зміни влади ми зробимо все, щоб такі ситуації більше не повторювалися, і проводилася ефективна державна політика по відношенню до вугільників і галузі в цілому», – підкреслив Юрій Бойко.

Нагадаємо, в жовтні-листопаді минулого року вугільники шахти ім. Капустіна ВАТ «Лисичанськвугілля» впродовж 30 діб відмовлялися підніматися на поверхню і оголосили голодування, вимагаючи погасити заборгованість із зарплати. У перших числах січня голодування оголосили працівники шахти Курахівська ДП «Селидіввугілля». У них аналогічні вимоги – виплатити зарплату, яку вони не отримували з червня минулого року.

Останні записи