Висока вартість енергоносіїв і дисбаланс тарифів – головна проблема для підприємств комунальної сфери. Про це 19 червня під час зустрічі з працівниками КП «Житомиртеплокомуненерго» заявив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Ми всі знаємо про те, як боляче вдарили по людях космічні тарифи – вони не можуть платити, заборгованість за житлово-комунальні послуги вже досягла 60 млрд гривень, уряд під виглядом монетизації постійно урізає субсидії. Але коли ми говоримо про тарифи, є ще й інша сторона – це підприємства комунальної сфери, які використовують енергоносії. При заборгованості перед «Нафтогазом України» зі спецрахунків цих підприємств автоматично списуються всі гроші. Далі йди до суду і шукай правди. І підприємства теплокомуненерго вже звертаються до судів з позовами до «Нафтогазу», – зазначив Юрій Бойко.

Піднявши вартість газу у 8 разів, а електроенергії – у 4 рази, давши місцевій владі право встановлювати тарифи, але при цьому не виділивши грошей, влада завела житлово-комунальну сферу в глухий кут, зазначив опозиційний політик.

«Весь цей клубок проблем можна розплутати двома рішеннями: знизивши тарифи на газ і електроенергію. Для цього ми з главою Політради партії Віктором Медведчуком вже провели два раунди переговорів з керівником російського «Газпрому». Газ повинен коштувати: 3800 грн за тисячу кубів для всіх категорій споживачів – підприємств ЖКГ, населення і промисловості. Адже висока вартість енергоносіїв автоматично закладається в ціну практично всіх продуктів першої необхідності», – пояснив парламентар.

Він також зазначив, що вартість електроенергії реально знизити на 30%, якщо прибрати штучно завищену вартість вугілля за схемою «Роттердам +». Прямі контракти з РФ по газу і прагматичний грамотний підхід у вирішенні питання роботи енергетичного ринку дозволять полегшити життя людей і вирішити стратегічно важливі для країни завдання.

«Українське вугілля у нас в країні не може коштувати, як вугілля в Роттердамі, – саме за цією схемою за останні 5 років вартість електроенергії зросла в 4 рази. Як тільки наші рішення торкнуться підприємств теплокомуненерго, люди стануть платоспроможними, а розрив між тарифами та витратами, які несуть підприємства-надавачі послуг, скоротиться. Це стане полегшенням для всіх», – підсумував Юрій Бойко

Останні записи