Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час Форуму громадських лідерів, який у четвер, 14 лютого, відбувся у Києві.

Говорячи про шляхи відновлення миру в Україні, він нагадав про досвід Колумбії.

«У Колумбії 52 роки йшла війна, було вбито більше 220 тисяч чоловік. У 2016 році був підписаний мирний договір, повстанці роззброїлися, країна повернулася до мирного життя. Ми вивчили цей досвід і виділили три фактори, наявність яких є запорукою для припинення конфлікту. Перший — це політична воля керівника країни. Другий — це прямі переговори протиборчих сторін. І третій — це наявність надійних гарантів, які будуть стежити за дотриманням досягнутих угод», — сказав Юрій Бойко.

Він підкреслив, що базою для досягнення миру на Донбасі залишаються Мінські угоди.

«Так, змінилися терміни, певні моменти треба переглядати, але вона залишаються базою для врегулювання конфлікту. Два ключові моменти повинні бути виконані після того, як буде відведено озброєння. Повинен бути прийнятий закон про особливий статус цих територій на кілька років, і друге — це закон про амністію для тих, хто не здійснював тяжких злочинів. Тому що сьогодні, з огляду на так званий закон про реінтеграцію Донбасу, будь-який вчитель або лікар, який працює на непідконтрольній Києву території, може потрапити під кримінальне переслідування як посібник сепаратистів. І ось для цих людей повинен бути чіткий сигнал, що вони є громадянами нашої країни, і їм нічого не загрожує», — зазначив опозиційний політик.

Юрій Бойко підкреслив, що світ не придумав нічого іншого, крім як сідати за стіл переговорів.

«Потрібно виходити на прямі переговори з невизнаними республіками. Як тільки відбудуться президентські вибори, як тільки зміниться ця влада, будуть сформовані офіційні делегації з боку України, які будуть вести переговори. Після того, як будуть напрацьовані угоди, має відбутися всеукраїнський референдум за їхнім твердженням. Доленосні рішення по таких чутливих питаннях повинен приймати тільки народ», — резюмував засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

У четвер, 14 лютого, у Києві відбувся Форум громадських лідерів. Понад 300 людей з усіх регіонів України приїхали до столиці, щоб висловити свою підтримку Юрію Бойку. Серед учасників Форуму — підприємці, аграрії, медики, афганці, народні депутати, представники місцевого самоврядування, громадські діячі.

Останні записи