Продовження воєнного конфлікту – це єдиний спосіб нинішнього режиму втриматися при владі. Але люди виступають за мир, люди втомилися від війни. І ми знаємо спосіб як її зупинити – заявив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко журналістам у понеділок, 11 березня, коментуючи запропонований ним план дій для відновлення миру в Україні.

«Останні соцдослідження показують, що нашу ідею прямих переговорів для припинення конфлікту на сході країни підтримують більше 40% людей в Україні. І тільки 9,7% виступають за продовження бойових дій. Це говорить про те, що наш шлях до миру – правильний і затребуваний суспільством. У країні, де ідеологію війни підтримує менше, ніж кожен десятий – мир стає життєвою необхідністю», – заявив Юрій Бойко.

Опозиційний політик підкреслив, що конфлікт на сході тягне за собою все більшу кількість проблем, які нинішня влада вирішувати не збирається. Прикриваючись війною, вона з кожним роком все більше на ній наживається.

«Корупційні скандали в оборонному відомстві – лише вершина айсбергу. Уже кілька років кожен працюючий платить військовий збір. Як контролюються і куди йдуть мільярди народних грошей – про це чиновники не звітують. Прикриваючись війною, режим самоусунувся від вирішення соціальних проблем – бідності, недоступності медицини, дорожнечі продуктів, нелюдських тарифів. Люди втомилися від нескінченної воєнної істерії, яка стала єдиним аргументом для виживання цієї влади, бо мир – це кінець режиму. Але мир вкрай необхідний Україні, щоб рухатися вперед», – підкреслив Юрій Бойко.

Нагадаємо, у дослідженні Центру «Софія» на питання: «Яким чином слід добиватися встановлення миру в Донбасі?» – 40,9% респондентів обрали відповідь: «Шляхом прямих переговорів з керівництвом Росії, а також з представниками “ДНР і ЛНР” необхідно прийти до мирного рішення на основі компромісу»;

36,1% вважають, що «потрібно добиватися перемоги дипломатичним та військово-оборонним шляхом, поєднуючи військове стримування “ЛНР-ДНР” і міжнародні санкції проти Росії»;

9,7% виступають за те, щоб «добиватися перемоги військовим шляхом – проводячи активні наступальні дії»;

8,2% пропонують «заморозити конфлікт, відгородитися від “ЛНР-ДНР”, не визнаючи їх офіційно».

Не визначилися з відповіддю – 5,1%.

Дослідження проводилося з 26 лютого по 4 березня 2019 р. Опитано 2018 респондентів по всій підконтрольній території України, похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Останні записи