Тисячі людей, які живуть по інший бік лінії розмежування, змушені постійно перетинати її, щоб отримати свої заслужені пенсії і соціальні виплати. Такий шлях стає важким випробуванням для літніх людей і людей з інвалідністю за відсутності нормальних умов на пропускних пунктах. Треба терміново припиняти збройний конфлікт і повертати в Україну мирне життя.  Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив журналістам у середу, 6 березня, в ході робочої поїздки до Краматорська Донецької області.

«Життя на лінії розмежування наповнене стражданням і безправ’ям. Тисячі пенсіонерів, людей з інвалідністю змушені регулярно перетинати цю лінію, щоб отримати пенсії і соцвиплати, які призначені їм державою.  Уряд не виконує рішення суду про виплату пенсій людям, які перебувають на непідконтрольних територіях. Це не їх вина, що вони там залишилися. Вони повинні отримувати пенсії, які заробили. А дії уряду – це кримінальний злочин. Після зміни влади ми виправимо ситуацію і забезпечимо виплату пенсій у повному обсязі», – підкреслив Юрій Бойко.

Він також зазначив, що на пунктах пропуску відсутні нормальні умови, і люди змушені у будь-яку погоду годинами вистоювати величезні черги під відкритим небом. «Щоб потрапити у місто за 2 км від лінії розмежування, доводиться долати 300–400 км. Тому сьогодні потрібно відкрити ще кілька пунктів пропуску. Але головне, що треба зробити — це, звичайно, припинити війну», — сказав опозиційний політик.

Ще однією проблемою є те, що багато хто не може покинути свої будинки за лінією розмежування. «Вони знають, що на підконтрольній території їх ніхто не чекає і ніяких умов для них не створено. Влада давно забула, що це такі ж громадяни України, яких потрібно захищати, і, по суті, викреслила їх із життя. Необхідно терміново припиняти збройний конфлікт. Відновивши мир, ми повернемо цим людям їх права та соціальні гарантії», – заявив Юрій Бойко.

Народний депутат зазначив, що він і його колеги ведуть постійний захист прав людей, які постраждали від конфлікту на Донбасі.

«Є чіткі умови, які прописані у Резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи по Україні, коли держава зобов’язана забезпечувати захист і компенсації постраждалим від конфлікту мирним жителям. Однак вони їх не отримують. У парламенті зареєстровано кілька наших законопроектів, зокрема №4794 і №10058, якими передбачена компенсація за зруйноване житло, матеріальна компенсація та ін. І ми будемо вимагати, щоб наші громадяни мали реальний захист і допомогу», — підкреслив Юрій Бойко.

Зазначимо, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИТТЯ пропонує надати статус постраждалих від бойових дій всім мирним жителям Донбасу.

Нагадаємо, за оцінкою Організації Об’єднаних Націй на Сході України більше 3,8 млн людей потребують гуманітарної допомоги і захисту.

Останні записи