Про це заявив народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко під час відвідування Свято-Вознесенського Банченського монастиря у Чернівецькій області в понеділок, 17 грудня.

«Нинішня влада цинічно і ганебно порушує Конституцію України, в якій чітко сказано, що церква відокремлена від держави. Якби самі церковні діячі об’єдналися і вирішили зробити єдину церкву, то це б можна було привітати. Але натомість, під тиском чинного президента, створюється філіал Константинопольської церкви, і присутність президента на так званому соборі це підтверджує. Це не об’єднання, а навпаки, подальше роз’єднання людей, внесення релігійної смути в суспільство. І такі дії можна тільки критикувати, бо нічого доброго з цього не вийде. Населення і так роздратовано економічними і політичними негараздами, а на це політикани ще й накладають релігійний конфлікт. Причому вони створюють його навмисно, використовуючи церковне питання в передвиборчій кампанії чинного президента, намагаючись тим самим врятувати його рейтинг. Я вважаю, що політики мають приходити до церкви виключно в якості мирян, ставити свічку, молитися і триматися подалі від суто церковних справ», – заявив засновник ОПОЗІЦИЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Відповідаючи на питання журналістів, наскільки самостійною буде новостворена церква, – народний депутат зазначив, що вона буде лише філіалом Константинопольської церкви, тож ні про яку самостійність мова йти не може.

«Судячи з опублікованого в ЗМІ проекту Статуту нової церкви, вона буде жорстко підпорядкована Стамбулу. Відбудеться згортання навіть тієї самостійності церков, яка в них була до того», – зазначив він.

Юрій Бойко наголосив, що створення нової церкви супроводжується безпрецедентним тиском на ієрархів канонічної Української православної церкви. «Ми бачимо, що тиск на священнослужителів УПЦ посилюється – проводяться обшуки, заводяться карні справи. Таким чином політики хотіли загнати священників та мирян у нову церкву, вирішивши, що саме вона гарна, а всі інші – ні. Але я вважаю, що таким чином силові структури досягли зворотного ефекту. Атакою на канонічну церкву влада змусила священнослужителів та паству ще більше згуртуватися, ще більше укріпитися в думці, що те, що відбулося в Софіївському соборі, – це речі несумісні ані з релігією, ані з вірою в Бога. Всі священики канонічної церкви стійкі духом. Вони планують і надалі служити Господу, не піддаватися на провокації і не міняти під тиском політиків свої переконання. І це дуже добре, адже люди бачать, що є в країні сила, яка не боїться нинішньої влади, і саме навколо неї будуть об’єднуватися миряни, адже вони тягнуться до тих, хто є міцними у вірі своїй. Все, що сталося під час створення нової церкви – все це пройде, мине, а канонічна церква все витримає і залишиться незламною», – підкреслив Юрій Бойко.

Останні записи