Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час зустрічі з переселенцями, які проживають в модульному містечку в Харкові.

Він зазначив, що вимушені переселенці практично не отримують ніякої допомоги від держави, і ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вимагає виправити ситуацію, що склалася, і надати їм підтримку.

«В Україні 1,5 млн переселенців. Це люди, які були змушені залишити свої домівки, втратили майно і почали життя практично з нуля. Від держави крім 800 грн соцдопомоги вони більше нічого не отримують. У нинішній ситуації – це взагалі ніщо. Влада фактично усунулася від допомоги переселенцям. У Верховній Раді зареєстровано кілька наших законопроектів (№4794, №10058), якими передбачено компенсацію за зруйноване житло, матеріальну компенсацію людям і т.д. Але цей парламент, як і ця влада, не збирається вирішувати важливі для людей питання», – сказав народний депутат.

Опозиційний політик підкреслив, що має бути державна програма з надання житла людям, які його втратили, а також з будівництва соціального житла для тих, хто змушений був облаштуватися на новому місці.

«Люди вимушено залишили свої домівки, у них сім’ї, діти. Добре, якщо знайшлася робота. Але всі вони хочуть нормального людського життя, вони хочуть бачити свою перспективу в майбутньому. Те, що влада залишила переселенців практично один на один зі своїми проблемами – абсолютно неправильно. Ми будемо добиватися відновлення справедливості по відношенню до цих людей. Після зміни влади ми обов’язково зробимо все, щоб забезпечити реальний соціальний захист переселенців», – наголосив Юрій Бойко.

За його словами, ще одне важливе питання – це можливість голосування переселенців.

«Завдяки діям нашої політичної сили, ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, ми добилися рішення ЦВК про те, що переселенці можу голосувати, як і всі громадяни. До цього у них такої можливості не було. Вони не мали права голосувати ні за президента, ні за парламент. Сьогодні у них таке право є, але вони не можуть обирати мажоритарників, брати участь в місцевих виборах, що є особливо актуальним для цих людей. Вони хочуть бути активними учасниками життя громади. І ми обов’язково доб’ємося вирішення цього питання», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи