Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час відвідування Бердянського порту у вівторок, 12 березня.

Він зазначив, що Бердянський і Маріупольський порти серйозно постраждали через проблеми з проходом через Керченську протоку. «Відразу після зміни влади цю ситуацію потрібно буде виправляти. Я буду домовлятися про те, щоб судна пропускали. Тому що такий потужний порт, як Бердянський, здатний перевалювати більше 4 млн тонн вантажів, але сьогодні перевалює тільки 800 тис. тонн. Багато людей залишилися без роботи, і це серйозно ускладнює економічну ситуацію в регіоні. Тому завдання – відновити вантажообіг Бердянського і Маріупольського портів. І це завдання буде стояти на офіційних переговорах відразу після зміни влади. Тому що якщо цього не зробити, то портова інфраструктура, та й регіон в цілому, можуть занепасти», – сказав опозиційний політик.

За його словами, у портів є значний потенціал, просто потрібно прибрати політичні перешкоди і дати їм можливість працювати. «Це забезпечить робочі місця, що теж дуже важливо», – підкреслив Юрій Бойко.

«Коли в Керченській протоці почалися проблеми, з порту пішли компанії, які мали довгострокові контракти, десятиліттями тут перевалювалися. Потрібно зробити такий механізм проходу суден через Керченську протоку, за якого їх не будуть затримувати. Щоб судна проходили спокійно і швидко. І тоді вантажовідправники сюди повернуться. Це складне завдання, але вона мені під силу. Ми зможемо домовитися з Російською Федерацією, щоб не було штучних перепон для роботи портів», – резюмував Юрій Бойко.

Зазначимо, що через кризову ситуацію в Керченській протоці Бердянський порт у 2018 році втратив 4,6 млн доларів. Маріупольський порт – значно більше. Вантажовідправники переорієнтувалися на інші порти, і щоб вони повернулися, необхідні надійні гарантії, що проблем з проходом суден не буде.

Останні записи