Мінімальна зарплата має зрости до 7000 гривень, а мінімальну пенсію потрібно збільшити вдвічі. Про це заявив, спілкуючись з журналістами, народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко.

«Зростання зарплат і пенсій не встигає за зростанням тарифів і цін. Влада рік за роком обдирає людей до нитки. Якщо така тенденція збережеться, і тарифи будуть рости безмежно, а доходи простих людей не встигати за темпами інфляції – то ще п’ять років подібного знущання люди просто не витримають», – підкреслив народний депутат.

Опозиційний політик зазначив, що пенсії в Україні майже в 2,5 рази нижчі за найнижчу пенсію в державах Євросоюзу, а більше 40% пенсіонерів знаходяться за межею абсолютної бідності, заборгованість по зарплаті зросла вчетверо, і така катастрофічна ситуація спостерігається в усіх областях.

«Поки зарплати і пенсії не будуть встигати за інфляцією, зростанням цін на основні продукти, цінами на енергоносії – ситуація не вирішиться в позитивну для людей сторону. Якщо 40% пенсіонерів живуть за межею абсолютної бідності – то це, скоріше, пенсійний геноцид, а не пенсійна реформа. Розмір прожиткового мінімуму слід переглянути – зараз він удвічі нижче реально необхідного, зарплати і пенсії – підвищити, регулювання державою цін на соціальні товари – повернути», – заявив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМУ – ЗА ЖИТТЯ.

Політик переконаний, що ресурсну базу бюджету можна значно збільшити за рахунок корекції макропрогнозу і скорочення неефективних статей витрат, наприклад, на силовиків.

«Наші пропозиції щодо збільшення видатків бюджету для соціальних напрямів по збільшенню зарплат і пенсій мають цілком реалістичний характер і ґрунтуються на відповідних пропозиціях щодо розширення його ресурсної бази. Зокрема, збільшення її на 140 млрд грн. Ми будемо добиватися змін до бюджету, щоб повернути людям гідний рівень зарплат і пенсій», – зазначив Юрій Бойко.

Нагадаємо, що Юрій Бойко зареєстрував у Верховній Раді законопроект, в якому детально обґрунтована можливість зниження ціни на газ для всіх категорій споживачів, а також законопроект про списання боргів за житлово-комунальні послуги, які накопичилися до 1 січня 2019 року.

Останні записи