Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив в ефірі телеканалу «112 Україна» у четвер, 13 грудня.

Коментуючи ситуацію з українськими моряками, які потрапили у російський полон внаслідок інциденту в Азовському морі, він зазначив, що їх звільнення можна домогтися тільки шляхом прямих переговорів між Україною та РФ. «Треба боротися за звільнення українських моряків. Цього можна досягти шляхом прямих переговорів між Україною та Росією за посередництва когось з керівників провідних країн ЄС, наприклад, канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка вже проявила ініціативу і заявила, що готова бути посередником в цьому процесі. Це дасть ефект. А всілякі резолюції, заяви не сприяють досягненню результату, вони не змусять Росію відпустити наших моряків», – підкреслив опозиційний політик.

«Можна зробити обмін. Але потрібно, щоб цим питанням займалися, а не піарилися, як це було з Надією Савченко і Олегом Сенцовим. Має бути результат, бо поки звучать заяви і вимоги, люди знаходяться у полоні», – сказав Юрій Бойко.

За його словами, те саме стосується і загалом конфлікту на Сході України – необхідні прямі переговори, а мова ультиматумів, в тому числі і санкції, не діє. «70% населення нашої країни хоче завершення війни на сході. Це питання люди ставлять на перше місце. Коли тільки вводилися санкції проти Росії, то тодішній президент США Барак Обама, відповідаючи на питання, чи вірить він в те, що це змусить РФ піти на поступки, відверто сказав «Ні». Ми повинні чітко розуміти, що звільнити полонених, припинити військовий конфлікт на сході, перейти до політичного шляху врегулювання, повернути території та людей, забезпечити деескалацію ситуації в Азовському морі можна лише за рахунок переговорів. Військового шляху немає, а санкції можуть погіршити економічне становище Росії, але це не призведе до того, що вона піде на політичні поступки. І це вже доведено часом», – зазначив парламентарій.

«Росію вже 100 разів назвали агресором, але в той же час ми продаємо туди товарів на 1,5 млрд доларів на рік, а закуповуємо у неї – на 4,5 млрд доларів. Тобто 3 млрд доларів на рік ми віддаємо в російську економіку. В України загалом негативне сальдо торговельного балансу – ми продаємо менше, ніж закуповуємо. Але влада не робить нічого, щоб вітчизняна економіка запрацювала», – підкреслив Юрій Бойко.

Останні записи