Мінімальна пенсія в Україні повинна бути не меншою за фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних, при цьому індексація пенсій повинна проводитися в реальному вираженні, а не в три рази нижче рівня інфляції, як зараз. Про це заявив журналістам народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи пенсійні новації уряду.

«Можна скільки завгодно розповідати про пенсійну реформу, але в підсумку середня пенсія залишається надзвичайно низькою і не покриває навіть мінімальний рівень потреб літніх людей. Марно говорити про реформи, якщо зараз середня пенсія в Україні більш ніж на 200 гривень не дотягує до фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних. При цьому за минулий рік середня пенсія зросла на 7%, а мінімальна за віком – всього на 3% за майже 10%-ї інфляції. Якщо рівень інфляції до трьох разів більше індексації пенсій – значить влада нахабно залізла в кишеню кожного пенсіонера», – зазначив Юрій Бойко.

Політик повідомив, що йде постійне зниження купівельної спроможності пенсій, через що мільйони пенсіонерів опинилися за межею абсолютної бідності.

«З 2014 року ціни злетіли більш ніж в 2,5 рази, при цьому середня пенсія збільшилася всього на 73% за п’ять років. Сьогоднішні новації Кабміну щодо впровадження системи верифікації держвиплат ставлять під загрозу не тільки виплату людям соціальних допомог, а й заслужених пенсій. До тарифного геноциду влада хоче додати геноцид пенсійний. Ми не будемо з цим миритися. Наше завдання – захистити наших пенсіонерів і забезпечити їм гідний рівень життя», – підкреслив народний депутат.

Юрій Бойко вважає першочерговими завданнями негайно зняти з розгляду (або не допустити розгляду) цей антиконституційний законопроект, а також зробити доступними субсидії, проіндексувати пенсії належним чином і списати заборгованість людей за послуги ЖКГ. Також політик вважає за необхідне прийняття поправок до бюджету-2019, які збільшать розміри прожиткового мінімуму та мінімальних зарплат і пенсій.

«Ми будемо боротися за те, щоб в бюджеті на 2019 рік були враховані наші поправки щодо збільшення мінімальної зарплати до 7000 гривень, мінімальної пенсії до не менше 3000 гривень. Дворазове збільшення прожиткового мінімуму дозволить підвищити пенсії та всі соціальні виплати, які до нього прив’язані: допомоги багатодітним сім’ям, сиротам, одиноким матерям», – резюмував Юрій Бойко.

Нагадаємо, за станом на 1 січня 2019 року середня пенсія становила 2 646 гривень на місяць – це всього на 6,7% або на 166 гривень більше, ніж на початку 2018 року. Мінімальна пенсія за віком за той же період збільшилася всього на 3,1% (з 1 452 гривень до 1 497 гривень), тоді як офіційна інфляція за 2018 рік склала 9,8%.

Останні записи