У цьому році весь світ святкує 70-ту річницю ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. До цієї дати українська влада приурочила черговий виток репресій, які обмежують права українських громадян. На цей раз удар режиму спрямований проти свободи совісті та віросповідання. По всій країні ведуться допити представників церкви, тиску піддаються всі незгодні з антиконституційним і безпардонним втручанням влади в справи релігійних організацій.

Від імені всіх громадян і політичних сил, які ставлять на перше місце неухильне дотримання Конституції України, я вимагаю припинити обмеження прав громадян і втручання в справи церкви.

Влада вже забрала в мільйонів українських громадян їх соціальні права, які закріплені в Конституції. Мільйони українських сімей через так звані реформи позбавлені доступу до якісної медицини та освіти, зруйнована система соціального захисту, люди не можуть оплатити комунальні послуги. Більшість людей доведені до відчаю – їм елементарно нема за що жити.

Влада забороняє українським громадянам бути самими собою. Вона послідовно забирає у них соціокультурні права – право говорити, слухати і отримувати освіту рідною мовою. Влада намагається позбавити права на історичну пам’ять. Нам диктують, як нам жити, як нам думати і як говорити.

Влада цілеспрямовано пригнічує політичні права українських громадян. Переслідується опозиція, обмежено доступ до соціальних мереж, ведеться переслідування опозиційних ЗМІ та незалежних журналістів, вводиться цензура. Посилюються репресії проти громадських активістів та політиків, котрі намагаються відстояти реальні права українських громадян. Влада захищає екстремістів, руками яких руйнуються демократичні засади української державності.

Вже завтра може впасти останній бастіон – право на особисту свободу та недоторканність житла. Чи буде це зроблено під виглядом воєнного стану або іншим актом влади, не важливо. Якщо ці плани будуть реалізовані, про права людини в Україні можна буде забути.

Звертаюся до всіх громадян України: ми повинні об’єднатися в боротьбі проти диктаторського режиму, який готує нам чинна українська влада. Тільки разом ми зможемо запобігти скочуванню України до диктатури і тоталітаризму, зупинити війну і повернути в країну мир і демократичний розвиток. Ми переконані: забезпечити захист прав людини в Україні зможе тільки нова демократична влада.

Юрій Бойко,

засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Останні записи