Замість навести порядок в країні і боротися з корупцією, влада продавлює законопроекти, які ще більше поглиблюють розкол у суспільстві. Про це у середу, 13 березня, заявив журналістам народний депутат України, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи законопроект про мову.

«Робота Верховної Ради заблокована, оскільки, доки не буде проголосований законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної », ніяких інших рішень парламент приймати не зможе. До того ж, запропонований законопроект містить серйозні корупційні ризики. У сьогоднішніх умовах комісії «з видачі сертифікатів» і «мовні інспектори» стануть ще одним інструментом для поборів. Є Конституція України, яка гарантує вільний розвиток і використання російської та інших мов нацменшин. В Україні налічується понад 130 національностей і народностей, які розмовляють різними мовами. І ми будемо боротися за те, щоб кожен громадянин міг відчувати себе комфортно у власній країні», – підкреслив політик.

Зі слів Юрія Бойка, згаданий законопроект — це виключно передвиборча технологія.

«Гасло «армія, мова, віра» виявився цинічним передвиборчим піаром. Армію — розкрадає корупційна верхівка, віру — використовують для церковного розколу і захоплень православних храмів, а питання мови – стало розмінною монетою для посилення протистояння у суспільстві. Коли під час війни і загибелі людей якась пацанва заробляє на солдатах — це найвищий ступінь цинізму. І всі ті, хто кришував ці злочинні схеми, обов’язково відповідатимуть перед законом», – підкреслив опозиційний політик.

«Держава повинна популяризувати українську мову, підвищувати її статус у суспільстві, а не під гаслами ура-патріотизму розколювати Україну, підриваючи основи її державності», — підсумував Юрій Бойко.

Депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ внесли у законопроект № 5670-д понад 700 правок, і кожну з них вони відстоюватимуть.

Останні записи