Про це кандидат в прем’єр-міністри від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив під час робочої поїздки до Одеси у четвер, 13 червня.

Він підкреслив, що закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» порушує права українських громадян. «30% українських громадян, які вважають російську мову рідною, після прийняття мовного закону відчувають себе просто приниженими. Це одне з питань, яке розділило суспільство. І це була цілеспрямована позиція минулої влади на чолі з екс-президентом Порошенком, спікером Парубієм та їхньої командою. Люди повинні розуміти, що це закон не про захист української мови, а про заборону російської, а також угорської, румунської, тобто мов національних громад. Скасування цього закону є для нас принциповим питанням», – наголосив Юрій Бойко.

Одесити підтримують Юрія Бойка, зазначаючи, що парламент повинен займатися вирішенням реальних проблем, що стоять перед країною, а не розколювати суспільство своїми ініціативами. Городяни висловлюють надію, що після перемоги на виборах ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ зможе добитися скасування мовного закону.

Нагадаємо, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ підготувала звернення до Конституційного Суду на предмет розгляду закону про мову як такого, що суперечить Конституції України та міжнародному праву.

Також депутати-опозиціонери зареєстрували законопроект «Про порядок застосування мов в Україні», який гарантує вільне використання мов в Україні.

В рамках робочої поїздки засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко провів зустріч з партактивом Одещини, а також разом з ветеранами поклав квіти до пам’ятника Невідомому матросу.

Останні записи