Про це засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, народний депутат Юрій Бойко заявив під час брифінгу у Верховній Раді у четвер, 25 квітня.

«Сьогодні залишки правлячої більшості таки знайшли голоси для прийняття законопроекту №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Насправді це каральний закон про заборону російської мови. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ подає звернення до Конституційного Суду щодо визнання цього закону таким, що суперечить Конституції і порушує права громадян», – підкреслив він.

Юрій Бойко нагадав що Конституція передбачає забезпечення розвитку української мови, але не зобов’язує здійснювати це силовим шляхом за допомогою каральних заходів.

«Згідно з прийнятим законом практично забороняється, окрім дошкільної та початкової освіти, використання мов національних меншин. Це порушення прав російськомовних громадян, угорців, румун та представників інших національностей, які живуть в Україні. Наша країна – багатомовна, і прийняття такого законопроекту – це ганьба для парламенту і образа для значної кількості громадян України», – наголосив опозиційний політик.

«Наша політична сила буде боротись проти цього. Ми впевнені, що переможемо і захистимо право людей вільно розмовляти рідною мовою і використовувати її в усіх сферах суспільного життя. Крім того, при прийнятті даного закону були порушені мінімум три статті Регламенту ВР. Ми зареєстрували проект Постанови про його скасування», – сказав народний депутат.

«На виборах влада – і президент, і парламент, і уряд – отримала від людей чіткий сигнал, що вона вичерпала себе і повинна піти у небуття. Сьогоднішня подія – це агонія і агресія з боку влади, яка йде. Це таке собі намагання показати себе. Але воно вилилося в те, що образили значну частину громадян України», – підкреслив Юрій Бойко.

Він також зазначив, що має бути ухвалено закон, який забезпечить вільне використання мов, якими розмовляють громадяни України. «Має бути цивілізований закон, який відповідатиме Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, ратифікованій Україною. Такий закон має передбачати вільне використання рідної мови на всіх рівнях: у навчанні, в органах місцевої влади, в державних установах. Коли буде такий законопроект, то ми його підтримаємо. Не повинно бути так, як сьогодні, коли людей ламають через коліно, прикриваючись патріотичними гаслами. Це не має нічого спільного з демократією», – резюмував засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи