Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, Вадим Рабінович та Наталія Королевська подали законопроект №9527 «Про списання заборгованості населення за постачання природного газу, централізоване опалення та постачання гарячої води, постачання електричної енергії, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року».

З метою вдосконалення державної політики у сфері соціального захисту населення та відновлення соціальної справедливості представники ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ пропонують списати заборгованості населення за постачання газу, гарячої води, електроенергії та централізоване опалення, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року.

«В період 2014-2018 рр. тариф на газ для населення в України зріс на 1080%, на гаряче водопостачання – на 560%, на опалення – на 1240%, на електроенергію – на 221,4%. При цьому, середньомісячна заробітна плата зросла за відповідний період лише на 171,5%. Це призвело до більш ніж 4-кратного збільшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги – до 55,6 млрд грн», – мовиться у документі.

Як зазначається у пояснювальній записці, «списання заборгованості населення перед відповідними суб’єктами господарювання, що здійснюють постачання природного газу для потреб побутових споживачів, а також централізованого опалення та постачання гарячої води, здійснюється шляхом взаємозаліку за спожитий природний газ перед «Нафтогазом». Списання заборгованості населення за спожиту електроенергію здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету».

Депутати-опозиціонери підкреслюють, що прийняття даного законопроекту сприятиме зниженню соціальної напруги у суспільстві та зменшенню боргового навантаження на найбільш незахищені верстви населення у питанні оплати окремих видів житлово-комунальних послуг.

Також нагадаємо, що Юрій Бойко разом з колегами подав законопроект №9403, який передбачає встановлення граничної ціни на газ для всіх категорій споживачів – вона не повинна перевищувати 4900 грн за тисячу кубометрів.

Останні записи