Про це народний депутат, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко заявив в ефірі телеканалу «Інтер» в п’ятницю, 8 лютого.

Він підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ голосувала проти закріплення в Конституції України курсу на ЄС і НАТО, оскільки такі рішення не можуть прийматися без врахування думки українського народу. «Була прийнята політична декларація, що ігнорує думку громадян. Подібні різкі зміни зовнішньополітичного курсу можуть бути прийняті тільки на основі референдуму, а не рішення парламенту, якому довіряють аж 4% українців. Адже відповідно до Декларації про державний суверенітет і Акту проголошення незалежності Україна є позаблоковою державою», – зазначив парламентарій.

«Це рішення є елементом передвиборчої кампанії чинного президента. Причому воно не матиме жодних практичних наслідків, оскільки ні в ЄС, ні в НАТО нас ніхто не візьме, про що були чіткі сигнали. З таким рівнем корупції, відсутністю верховенства права, політичною кризою, воєнним конфліктом на Сході ні про яке членство мови бути не може», – сказав Юрій Бойко.

Опозиційний політик наголосив, що парламенту варто було б сконцентруватися на речах, які наближають Україну до миру, а не віддаляють його. Зокрема на прийнятті рішень, що забезпечують виконання Мінських угод. 12 лютого виповниться чотири роки з моменту їх підписання.

«Підписання Мінських угод зіграло дуже важливу роль у припиненні активної фази воєнного конфлікту і зупинці масових трагедій. Це відкрило шлях політичному врегулюванню, поверненню територій і людей. І те, що цей процес заблоковано – це провина, в тому числі, і парламенту. Верховна Рада не зробила жодного кроку для пошуку компромісу і завершення війни, цього хочуть усі люди в країні. Без компромісу такий конфлікт вирішити неможливо», – підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

«Мінський процес повинен тривати. Зрозуміло, що в угоди потрібно вносити зміни, оскільки пройшли терміни і змінилися обставини, але вони є базою для врегулювання конфлікту. До того ж Мінські угоди підтримані нашими міжнародними партнерами і схвалені резолюцією Ради Безпеки ООН», – резюмував Юрій Бойко.

Останні записи