Про це у програмі «Велика інтерв’ю» на телеканалі «112 Україна» заявив народний депутат України, засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, коментуючи наслідки медреформи.

Всі перетворення у сфері охорони здоров’я звелися до введення на офіційному рівні платної медицини, вважає парламентар.

«Випадок з життя. Пункт пропуску Золоте в Луганській області. До мене підходить жінка і каже: “У мене пенсія 1800 гривень. А ось квитанція з лікарні на операцію – 12500 гривень. Скажіть, де мені брати гроші?”. Що сьогодні зробила влада, назвавши це реформою? Узаконила платну медицину. Зрозуміло, що медицина завжди була платною – люди неофіційно платили лікарям, купували ліки. Але сьогодні це узаконили на офіційному рівні замість того, щоб знайти ресурси і допомогти людям з медобслуговуванням. Влада забула сказати пенсіонеру та іншим громадянам, звідки їм взагалі брати гроші на лікування. І в підсумку вся медична реформа звелася до введення платної медицини», – зазначив опозиційний політик.

Юрій Бойко вважає, що для проведення реальної реформи ніякий велосипед вигадувати не треба, адже є таке поняття, як страхова медицина.

«У всіх країнах вона визнана найбільш ефективною. За пенсіонерів платить держава – і людина отримує можливість лікуватися. А за того, хто працює, платить роботодавець, отримуючи податкові преференції. Такий механізм, з різними варіантами, в принципі діє скрізь. І людина, йдучи в лікарню, розуміє, що у неї є страховка, що її з лікарні не виженуть і не вимагатимуть гроші. Ось це вихід», — підкреслив засновник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Крім того, нинішня влада, вважає парламентар, завуальовано створила корупційну годівницю, віддавши 97 мільярдів бюджету МОЗ чиновникам в Києві, які зараз в ручному режимі розпоряджаються цими грошима.

«Платну медицину назвали реформою! Звичайно, ми будемо її критикувати. По всій країні, куди не приїжджаєш, головне питання у людей — пенсії, тарифи і війна, і – коли ж ви знімете цього горе-керівника, який проводить так звану медреформу», – підсумував Юрій Бойко.

 

Останні записи